اینستاگرام سنادرب

خیابان آیت الله کاشانی. ابتدای ورودی جنت آباد جنوبی. پلاک۲۸ ساختمان الماس.

آشنایی با چهار چوب فرانسوی + استعلام قیمت و خرید

چهار چوب فرانسوی,چهار چوب فلزی فرانسوی,کاربرد چهار چوب فرانسوی

آشنایی با چهار چوب فرانسوی + استعلام قیمت و خرید

 • 1401/11/1
 • 4398 نفر
چهار چوب فرانسوی در دسته پرفروش ترین و با کیفیت ترین چهار چوب ها قرار دارد. چهار چوب فرانسوی در واقع چهار چوبی از جنس فلز است که استحکام بالا، دوام و طول عمر بالا، مقاومت بالا و امنیت بالایی دارد در برابر آتش سوزی نیز مقاومت دارد.

محل اتصال درب و پنجره را چهار چوب می نامند. در گذشته عمدتا از چهار چوب های چوبی استفاده میشد، اما کم کم چهار چوب های فلزی به بازار آمدند که رقابت سرسختی با چهار چوب های چوبی پیدا کردند. تا جایی که چهار چوب های فلزی تا حد بسیار زیادی جای چهار چوب های چوبی را گرفتند و امروزه کمتر دربی را مشاهده میکنید که چهار چوب چوبی داشته باشد. چهار چوب های فلزی به چهار نوع ساده، مکزیکی، فرانسوی و رومی تقسیم میشوند. چهار چوب های فلزی فرانسوی، معروف ترین چهار چوب ها هستند که کیفیت فوق العاده و محبوبیت و کیفیت بالایی دارند. چهار چوب فرانسوی در دسته محصولات چهارچوب فلزی قرار دارد.

 در این مطلب میخواهیم به بررسی چهار چوب فرانسوی و ویژگیها و کاربردهای آنها بپردازیم. با ما همراه باشید.

چهار چوب فرانسوی

چهارچوب فرانسوی در دسته پرفروش ترین و با کیفیت ترین چهار چوب های فلزی قرار دارد. چهار چوب فرانسوی در واقع چهار چوبی از جنس فلز است که استحکام بالا، دوام و طول عمر بالا، مقاومت بالا و امنیت بالایی دارد در برابر آتش سوزی نیز مقاومت دارد. این چهار چوب ها بر روی تمامی دربهای ساختمان، آپارتمان، حیاط و پارکینگ یا حتی سرویس بهداشتی میتواند به کار رود. فلزات جزء اساسی ترین وسایل ایمن سازی منازل به شمار میروند.

چهار چوب فلزی

چهار چوب های فلزی مقاومت بالایی دارند و به همین علت همیشه پر مصرف هستند. از دیگر دلایل پر فروش بودن چهار چوب های فلزی آن است که با توجه جنس و کیفیت خوب و مقاومت بالایی که دارند، از قیمت مناسبی برخوردار هستند و استفاده از آنها به خصوص برای ساختمانهایی که تعداد واحد بالایی دارند، به صرفه میباشد. چهار چوب های فلزی فرانسوی از بهترین چهار چوب های فلزی هستند که روش تولید آنها با فرایند نورد گرم و به وسیله رول فرمینگ است. این چهار چوبها با ضخامت بین 2 تا 2.5 و در طول 6 متر تولید میشوند.

کاربرد چهار چوب های فرانسوی

کاربرد چهار چوب فرانسوی برای درب ورودی ساختمان و دربهای داخلی آپارتمان، سرویس و اتاق هاست. این چهار چوب ها محدودیت زیادی ندارند و برای بیشتر ورودیها قابل مصرف هستند. از این چهار چوبها برای دربهای ضد سرقت نیز میتوان استفاده کرد. درب اتاق و درب سرویس را می توانید از سنا درب امن خریداری نمایید.

ابعاد چهار چوب های فرانسوی

چهار چوبهای فرانسوی در ابعاد استاندارد 20 تا 25 سانتیمتر تولید میشوند. چهار چوبهای فرانسوی دربهای ضد سرقت و دربهای اتاقی معمولا به طول 110-115-120 و به ارتفاع 220 سانتیمتر تولید میشوند. ابعاد استاندارد چهار چوب فرانسوی درب اتاق خواب 85 تا 95 سانتیمتر است و ابعاد استاندارد چهار چوبهای فرانسوی درب سرویس 70 تا 80 سانتیمتر میباشد. مهمترین معیار اندازه چهار چوب های فرانسوی مساحت زیر بنا و نقشه ساختمان است.

چهار چوب فرانسوی با چهار چوب مکزیکی چه تفاوتهایی دارد؟

تفاوت عمده این دو چهار چوب در طراحی و ظاهر آنهاست. همچنین چهار چوب مکزیکی به دلیل این که خم زیادتر دارد، از وزن بیشتری برخوردار است و سنگینتر است. 

چهار چوب های فرانسوی چه مزایایی دارند؟

 • مقاومت و ماندگاری بسیار بالایی دارند.
 • رنگ پذیری فوق العاده دارند.
 • در برابر حشرات موذی مقاوم هستند.
 • در برابر فشار مقاومت دارند.
 • از قیمت مناسبی برخوردار هستند.
 • در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی دارند.
 • امنیت بالایی دارند.
 • هزینه تعمیرات و نگهداری آنها پایین است.
 • در برابر ضربه و خوردگی مقاومت دارند.

چهار چوب های فرانسوی چه معایبی دارند؟

 1. در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاومت کمی دارند و به سرعت زنگ میزنند.
 2. به دلیل وزن نسبتا سنگینی که دارند ممکن است جابه جایی خیلی راحتی نداشته باشند.

قیمت چهار چوب فرانسوی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت چهار چوب فرانسوی به عواملی مانند وزن، ضخامت، نحوه جوشکاری، جنس، ابعاد، مواد اولیه به کار رفته و سایز آن بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت خرید انواع چهار چوب فرانسوی و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان سنا درب امن تماس بگیرید. سنا درب امن با چندین سال سابقه در زمینه فروش انواع درب و چهار چوب درب با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمتها در خدمت مشتریان عزیز میباشد.

نکات مهم هنگام خرید چهار چوب فرانسوی

از نکات کلیدی خرید چهار چوب فرانسوی، توجه به ابعاد و وزن آن بر حسب کیلوگرم است. نکته دیگر توجه به کیفیت فلز مورد نظر است. فلزات قابلیت زنگ زدگی دارند . به مرور زمان دچار آب خوردگی و افت کیفیت میشوند. به همین دلیل باید در هنگام خرید چهار چوب فرانسوی به کیفیت فلز و طول عمر آن توجه نمایید. برای ثبت سفارش خرید با سنا درب امن در ارتباط باشید.