اینستاگرام سنادرب
این سایت متعلق به مجموعه سنا درب امن است.

خیابان آیت الله کاشانی. ابتدای ورودی جنت آباد جنوبی. پلاک۲۸ ساختمان الماس.

آشنایی با انواع درب بیمارستانی | درب بادبزنی بیمارستان

درب بیمارستانی

آشنایی با انواع درب بیمارستانی | درب بادبزنی بیمارستان

 • 1402/6/14
 • 1006 نفر
درب بیمارستانی خصوصا دربهای مورد استفاده برای اتاق عمل باید دارای مشخصات خاص باشند و به راحتی و بدون ایجاد خسارت در درب قابل شستشو و ضدعفونی کردن باشند.

اگر به دنبال خرید درب برای نقاط مختلف در بیمارستان ها هستید باید با ویژگی های در نظر گرفته شده برای درب های بیمارستانی آشنا باشید تا بتوانید بهترین مدل را با توجه به بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید انتخاب کنید. به همین خاطر در این به بخش به بررسی نکات مهم در مورد درب ضدآب بیمارستانی، انواع، کاربرد و قیمت آن می پردازیم با ما همراه باشید.

درب بیمارستانی در ابعاد و اندازه های استاندارد و در برخی از موارد به درخواست مشتریان در ابعاد سفارشی طراحی و تولید می شوند. با توجه به این که بیمارستان ها جزو محیط هایی می باشند که باید به مسائل بهداشتی توجه ی ویژه ای شود نیاز است تا تمام قسمت های در نظر گرفته شده برای داخل بیمارستان تمیز نگه داشته شوند تا از انتشار و منتقل شدن عواملی که باعث بیماری می شوند جلوگیری شود. پس اهمیت این موضوع به قدری می باشد که در صورتی که درب های قدیمی برای نصب در این بخش انتخاب شود با توجه به این که از جنس چوب و فرآورده های چوبی هستند می توانید انتظار داشته باشید که مشکلات مختلفی اعم از پوسیدگی، شکستگی به خاطر وارد شدن ضربه های مختلف دچار آسیب شوند. شما می توانید درب های فلزی برای نصب انتخاب کنید. این درب ها دوام و استحکام بالایی در برابر ضربه، فشار و رطوبت دارند. طراحی انتخاب شده برای این درب ها به گونه ای می باشد که در برابر مواد ضدعفونی کننده مقاوم هستند و با توجه به این که امکان شست و شو وجود دارد می تواند به عنوان یکی از انتخاب های شما برای استفاده در محیط های بیمارستانی باشد. زمانی که نسبت به تولید درب های ضد آب بیمارستانی اقدام می شود متریال انتخابی باید به گونه باشد تا بتوانند در برابر نفود بخار و رطوبت مقاومت مورد نیاز را داشته باشند.

سنا درب امن از معتبرترین تولیدکننده و عرضه کنندگان درب ساختمانی در ایران می باشد. برای دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مشخصات فنی درب بیمارستانی

 • خود اطفا: تولید درب های بیمارستانی به گونه ای می باشد که در برابر آتش شعله ور نمی شوند.
 • آنتی باکتریال: در مورد ساختار داخلی این درب ها باید بگوییم که هیچ گونه مواد مغذی و روزنه در ساختار درب ها وجود ندارد.
 • عایق صدا: هوایی که در داخل ساختار شبکه ای درب و چهارچوب آن وجود دارد به گونه ای می باشد که تبادل صدا و حرارت بین محیط داخل و خارج درب به کمترین میزان می رسد.
 • مقاومت و استحکام بالا در برابر ضربه: ساختار شبکه ای و یکپارچه در نظر گرفته شده برای این درب ها به گونه ای می باشد که باعث شده است تا ضربه های وارده در تمام سطح درب انتقال پیدا کند.
 • در برخی از موارد باید درب مجهز به شیشه باشد. این درب ها بیشتر در بخش‌ های بستری بیمارستان‌ ها نصب می شوند.

 

انواع درب بیمارستانی

انواع درب بیمارستانی

دربهای بیمارستانی بر اساس کاربرد و جنس دارای مدلهای مختلفی هستند که می توان به این موارد اشاره نمود:

درب لولایی اتوماتیک بیمارستانی

درب لولایی اتوماتیک بیمارستانی در دو مدل تک لنگه و دو لنگه طراحی و تولید می شوند. جنس این درب ها از ورق گالوانیزه و استیل می باشد و همین مسئله باعث افزایش مقاومت درب می شود. ورق استیل در نظر گرفته شده برای قسمت میانی درب سبب افزایش مقاومت می شود. در مورد رنگ درب های بیمارستانی باید بگوییم که استاندارد خاصی دارند که درب لولایی اتوماتیک نیز از این قاعده مستثنی نیست.

درب لولایی ضد اشعه

درب لولایی ضد اشعه در دو مدل تک لنگه و دو لنگه طراحی و تولید می شوند. نصب این درب ها در بخش هایی مناسب می باشد که با اشعه های مضر سر و کار دارند. در مورد ساختار داخلی این درب ها باید بگوییم که یک لایه ی سرب برای درب در نظر گرفته شده است که ضخامت آن را فردی که قرار است درب را سفارش دهد تعیین می کند. نصب این درب برای بخش های مربوط به رادیوتراپی و رادیولوژی بیمارستان ها گزینه ی مناسبی می باشد.

درب لولایی ICU

درب لولایی ICU گزینه ی مناسبی برای نصب در اتاق هایی می باشد که عرض ورودی کمی دارند و در عین استفاده ی زیادی از آن ها می شود. هم چنین باید بگوییم که مجهز به نوعی سنسور می باشد که نسبت به حرکات حساس می باشد.

درب کشویی اتوماتیک بیمارستان

شیشه های انتخابی برای تولید درب کشویی اتوماتیک بیمارستان از نوع سکوریت نشکن می باشد و جنس بدنه ی این درب ها از نوع استیل و یا گالوانیزه می باشد. چهارچوب در نظر گرفته شده برای این درب ها از نوع ضد زنگ می باشد و گزینه ی مناسبی برای نصب در اتاق های ایزوله ی بیمارستان و یا اتاق عمل می باشد.

قیمت درب بیمارستانی

محیطی که قرار است درب بیمارستانی در آن جا نصب شود مسئله ی مهمی می باشد که می تواند در تعیین قیمت نهایی درب تأثیرگذار باشد. فاکتورهای دیگری اعم از اندازه و ابعاد درب، شرایط بازار در تعیین قیمت تأثیرگذار هستند. برای این که بتوانید نسبت به استعلام قیمت درب بیمارستانی اقدام کنید کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و بعد از دریافت مشاوره نسبت به خرید درب اقدام کنید.

ساخت درب ضد آب برای بیمارستان به چه صورتی می باشد؟

یک سری از مدلهای درب ضد آب را می توان در بیمارستان استفاده نمود. روش های در نظر گرفته شده برای تولید این درب ها متغیر می باشد تا درب بتواند خاصیت ضد اب و ضد بخار داشته باشد. رایج ترین روشی که برای تولید مورد استفاده قرار می گیرد اعمال پوشش ضد آب روی درب‌ های چوبی می باشد. پوشش های در نظر گرفته شده برای این درب ها تنوع بسیار بالایی در مورد طرح، رنگ، مواد نهایی و لایه‌ های میانی درب چوبی وجود دارد. در ادامه به بررسی پوشش های در نظر گرفته شده برای این درب ها می پردازیم.

 • پوشش پی وی سی: جهت ضد آب کردن درب‌ های چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. این درب ها با توجه به این که مقاومت و استحکام بالایی دارند و به خاطر این که از نفوذ رطوبت و بخار جلوگیری می کند گزینه ی مناسبی برای نصب در مکان هایی مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام می باشد.
 • پوشش رزین: رزین به عنوان یک ماده ی شیمیایی بی رنگ می باشد که جهت ضد آب کردن درب‌ های چوبی مورد استفاده قرار می گیرند. این ماده در اثر ترکیب با ماده ای به نام هاردنر تغییر حالت می دهد و از حالت مایع به جامد در می‌ آید.

کاربرد درب ضد آب بیمارستانی 

 • محیط های مرطوبی دارند که امکان نفوذ آب به داخل چوب وجود دارد.
 • امکان نصب در شهر‌های شمالی ایران که میزان رطوبت بالایی دارند مانند محیط‌ های درمانی، اداری و مسکونی وجود دارد.
 • آشپزخانه بیمارستان‌ ها 
 • سرویس‌ های بهداشتی بیمارستان‌ ها