اینستاگرام سنادرب
این سایت متعلق به مجموعه سنا درب امن است.

خیابان آیت الله کاشانی. ابتدای ورودی جنت آباد جنوبی. پلاک۲۸ ساختمان الماس.

تجهیزات مورد استفاده برای هوشمند سازی منازل

تجهیزات مورد استفاده برای هوشمند سازی منازل

تجهیزات مورد استفاده برای هوشمند سازی منازل

  • 1403/4/10
  • 72 نفر
تجهیزات هوشمند سازی خانه یکی از اولین و مهمترین اقدامات برای افزایش امنیت ساختمان است. اگر قصد دارید امکانات و تجهیزات مربوط به هوشمند سازی منزل را خریداری نمایید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

هوشمندسازی ساختمان می‌تواند در زمینه‌ی مدیریت به مدیران ساختمان‌ها کمک کنند. با استفاده از تجهیزات هوشمند سازی منازل مدیران و صاحب خانه‌ها این امکان را دارند که محیط زندگی و کار مد نظر خود را با توجه به شرایطی که مد نظرشان می‌باشد، کنترل نمایند. همچنین می‌توانند با استفاده موثر از BMS با افزایش عمر عملیاتی تجهیزات و سیستم‌ها از طریق کاهش بارها و ساعات کار کمک کنند.

 با استفاده از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان هزینه‌های نگهداری و سرمایه اختصاصی را کاهش دهید و با تعویض و به روزرسانی تجهیزات به کاهش انرژی مصرفی کمک کنید. برای این که با ابزارهای در نظر گرفته شده برای هوشمند سازی منازل و محل کار آشنا شوید در این بخش قصد داریم به بررسی موارد مهم در این مورد بپردازیم با ما همراه باشید.

تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان چیست؟

منظور از هوشمندسازی ساختمان یا همان BMS به عنوان یک فناوری جدید جهت ایجاد امینت و آسایش بیشتر افراد و مدیریت بهتر می‌باشد.

آیا هوشمندسازی ساختمان‌ها به افزایش امنیت محیط کمک می‌کند؟

در این مورد باید بگوییم که شما می‌توانید با نصب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن بخش‌های خارج از منزل و محل کار خود را کنترل کنید.

آیا هوشمندسازی ساختمان به صرفه‌جویی مصرف انرژی کمک می‌کند؟

شما می‌توانید با مجهز کردن منازل خود با استفاده از تجهیزات هوشمندسازی ساختمان و با نصب نرم افزار بر روی گوشی هوشمند زمان روشنایی و خاموش بودن آن‌ها را کنترل کرده و به صرفه‌جویی مصرف انرژی کمک کنید.

خرید تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد به وجود بیاید این است که از چه طریقی می‌توان نسبت به خرید تجهیزات هوشمند‌سازی ساختمان اقدام کرد. در این مورد باید بگوییم که فروشگاه‌های مختلفی در این زمینه فعالیت به صورت اینترنتی و حضوری فعالیت دارند و شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که برای خرید در نظر گرفته‌اید یکی از مدل‌ها را انتخاب کنید.

تجهیزات هوشمند‌سازی ساختمان

در این بخش قصد داریم به معرفی تجهیزات مورد نیاز برای هوشمند‌سازی ساختمان‌ها بپردازیم.

سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام حریق متشکل از اجزای به هم پیوسته‌ای می‌باشد. منظور از پیوسته بودن این اجزا این است که همزمان با شروع و پخش دود آتش و یا کربن مونوکسید برای تشخیص و هشدار به افراد از طریق وسایل دیداری و شنیداری اقدام می‌کند.

ممکن است سیستم اعلام حریق به صورت اتوماتیک و خودکار توسط سنسورهای گرما و یا دود فعال شوند و یا حتی ممکن است به صورت دستی توسط کاربر از راه دستگاه‌های فعال کننده اعلام حریق روشن شوند.

هشدار دهنده‌های در نظر گرفته شده برای این مورد شامل صدای بوق یا زنگ‌های اخبار، آژیر، زنگ‌های دیواری یا فلاشر اعلام خطر می‌باشد.

سیستم‌های اعلام حریق در مدل‌های مختلف به صورت سیستم‌های دو سیم، سیستم‌های متعارف، سیستم‌های آدرس پذیر طراحی و تولید می‌شوند.

سیستم کنترل دمای هوشمند

با توجه به این که دمای فضاهای داخلی با توجه به پارامترهای مختلف اعم از گرمازای داخل و شرایط بیرونی، تعداد دفعات تغییرات هوا و… تعیین می‌شود انتخاب سیستم کنترل دمای هوشمند این اجازه را به کاربران خود می‌دهد که بتوانند به آسایش و استانداردهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

وجود این ویژگی باعث شده است تا شما بتوانید امکان استفاده از تکنولوژی سیستم‌های کنترل مرکزی را در ساختمان‌های مسکونی، اداری، آموزشی و داروسازی‌ها، تجاری و... داشته باشید.

سیستم‌های سرمایش و گرمایش

تامین سرمایش و گرمایش، تهویه مطبوع و تهویه در ساختمان‌ها در محیط‌های مختلف از طریق انتقال حرارت و برودت، فشار و کیفیت هوای داخل را به سطح استاندارد و مورد نظر می‌رساند.

در صورتی که سیستم‌‌های تهویه مطبوع درستی برای کاربری ساختمان‌های مختلف اعم از ساختمان‌های آموزشی، اداری، مسکونی، تجاری، و... در نظر گرفته نشود باعث ایجاد اختلال در کار این مراکز می‌شود.

سیستم کنترل روشنایی

سیستم کنترل روشنایی به عنوان یک شبکه هوشمند از کنترل‌‌های روشنایی می‌باشد که به شما این اجازه را می‌دهد تا بتوانید از این طریق میزان نور موجود در محیط مدیریت کنید.

امکان انتخاب سیستم روشنای مورد نیاز با توجه به نیازها و خواسته‌های شما امکان پذیر می‌باشد. چراغ سنسور دار جلوی در منزل شما هم به عنوان یک سیستم کنترل روشنایی محسوب می‌شود.

دوربین مدار بسته

شما می‌توانید با نصب دوربین‌های مدار بسته در محیط مد نظر خود سطح امنیت و ایمنی را در محیط مد نظر خود افزایش دهید. تنها مسئله‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که شناخت آن‌ها جهت انتخاب درست و صحیح از اهمیت زیادی برخوردار است.

از انواع دوربین‌های مداربسته که می‌توانید یکی از مدل‌های آن را برای خرید انتخاب کنید می‌توان به دوربین‌های دید در شب، دوربین‌هایANPR/LPR، دوربین‌های دام، دوربین‌های بولت، دوربین‌های C-mount، دوربین‌های شب و روز، دوربین‌های مداربسته گردان یا دوربین‌های PTZ، دوربین‌های حرارتی (مادون قرمز)، دوربین‌های مدار بسته، دوربین‌های شبکه ای، دوربین‌های HD اشاره کرد.

دستیار کنترل تجهیزات به وسیله فرمان صوتی

امکان کنترل تجهیزات خانه هوشمند از طریق فرمان‌های صوتی انجام می‌شود. حضور این دستیار صوتی کمک می‌کند تا به فرمان‌های شما پاسخ دهند و شما بتوانید در زمینه‌ی انجام امور روزانه خود اعم از خرید مواد غذایی تا برنامه‌ریزی برای داشتن یک قرار ملاقات برای شما راحت شود.

همچنین می‌تواند در زمینه‌ی انجام کارهایی مانند کنترل چراغ‌ها، سیستم امنیتی و ترموستات به شما کمک کند.

قفل‌های هوشمند

اگر جزو افرادی هستید که بعد از خروج از منزل خود ممکن است قفل را از روی درب منزل برندارید می‌توانید با انتخاب قفل‌های هوشمند دیگر در این مورد نگرانی نداشته باشید.

نصب قفل‌های هوشمند کمک می‌کند تا شما یک سری هشدار در مورد رفت و آمد افراد به منزل خود دریافت کنید.

سیستم‌های کنترل دسترسی

زمانی که بحث از محافظت ساختمان و یا کسب و کار و یا ساکنین می‌شود شما می‌توانید با انتخاب درست سیستم‌های کنترل دسترسی ورود و خروج افراد را کنترل و بررسی کرده و از سرقت وسایل مد نظر خود درامان باشید.

از انواع مختلف سیستم‌های کنترل دسترسی می‌توان به سیستم کنترل دسترسی اختیاری، کنترل دسترسی اجباری، کنترل دسترسی مبتنی بر مشخصه، کنترل دسترسی مبتنی بر نقش، کنترل دسترسی مبتنی بر قانون، کنترل دسترسی مبتنی بر هویت، کنترل دسترسی مبتنی بر مسئولیت پذیری و... اشاره کرد.

سایر تجهیزات هوشمند سازی

انتخاب تجهیزات هوشمند سازی تنها مربوط به درب و سایر مناطق نیست و شما می‌توانید در آشپزخانه‌های خود از وسایل هوشمند مختلف اعم از فر هوشمند، دستگاه قهوه ساز،  دماسنج، یخچال و فریزر، مخلوط کن، وزنه و دستگاه کالری شمار استفاده کنید. در اتاق خواب‌های خود امکان استفاده از سوئیچ برق هوشمند، ساعت هوشمند، سنسور دما، رو انداز هوشمند، لامپ هوشمند با قابلیت اتصال به تلفن همراه و... استفاده شود.

شما می‌توانید با نصب پریزهای هوشمندی که از طریق وای فای عمل می‌کنند استفاده کنید تا دستورهای شما را دریافت و به کاهش هزینه‌‌های برق کمک کند.

نصب آیفون هوشمند هم کمک می‌کند تا شما بتوانید گزارشی از محیط اطراف خود دریافت کنید و در صورت نبودن در منزل رفت و آمد افراد را کنترل کنید.

تجهیزات خانه هوشمند چگونه می‌توانند با یکدیگر کار کنند؟

در این مورد باید بگوییم که شما می‌توانید سیستم کنترل تجهیزات هوشمندسازی را از طریق شبکه‌ی وای‌فای یا بلوتوث برقرار کرده و فرمان‌های خود را صادر کنید. مسئله‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که پروتکل‌های ارتباطی خانه هوشمند زیادی اعم از KNX ،Z-Wave  و...  وجود دارد که می‌تواند در زمینه ی کنترل و مدیریت به شما کمک کنند.

میزان اثر بخشی لوازم اصلی هوشمندسازی ساختمان از چه طریقی انجام می‌شود؟

  • تشخیص و شناسایی وسایل پر مصرف: مدیریت تجهیزات با توجه به نیازهای افراد
  • افزایش امنیت ساختمان: از طریق سیستم‌های اعلام حریق و دوربین‌های مداربسته
  • کنترل روشنایی: تنظیم دلخواه نور محیط
  • مدیریت تهویه: امکان کنترل سیستم‌های سرمایش و گرمایش با توجه به تعداد افراد موجود در خانه وجود دارد.
  • قطع خودکار برق، آب و گاز در موارد مورد نیاز
  • کنترل تمام تجهیزات با موبایل و از راه دور.
  • فعال و غیرفعالسازی تجهیزات مطابق با برنامه زمان‌بندی شده.