اینستاگرام سنادرب
درب ضد سرقت و دکوراسیون

انواع رویه های درب ضد سرقت 

  • 1398/4/12
  • 3678 نفر
درب های ضد سرقت که چند سالی است در کشور ما  مرسوم شده است  و باعث شده توجه پیمانکاران بسیار زیادی را به خود جلب کند، نقش بسیار پر رنگی در فراهم کردن این امنیت و آسایش دارند. حال استفاده از طراحی های زیبا و مدرن بر روی این درب‌ها نیز می تواند نقشی هرچند کوچک در زیباتر شدن خانه شما نیز داشته باشند.

انواع رویه های درب ضد سرقت 

MDF-ET-Wood-PVC

 

درب های ضد سرقت که چند سالی است در کشور ما  مرسوم شده است  و باعث شده توجه پیمانکاران بسیار زیادی را به خود جلب کند، نقش بسیار پر رنگی در فراهم کردن این امنیت و آسایش دارند. حال استفاده از طراحی های زیبا و مدرن بر روی این درب‌ها نیز می تواند نقشی هرچند کوچک در زیباتر شدن خانه شما نیز داشته باشند.

یکی از ویژگی های بسیار منحصر به فرد در درب ضد سرقت همانطور که از نام آن پید میباشد ، امکان سفارشی سازی درب بر اساس خواسته ها و سلیقه های شماست. تنوع بسیار زیادی که در درب های ضد سرقت باعث شده تا دست مشتریان برای انتخاب درب مناسب با طراحی دکوراسیون داخلی منزل‌شان باز باشد. در این مطلب می توانید با تفاوت رویه و روکش های متنوع درب های ضد سرقت آشنا شوید.


در زیر انواع روکش ها را به شما معرفی میکنیم :


روکش های درب های ضد سرقت موجود در بازار را نیز می توان به دسته بندی های زیر تقسیم کرد:
  •  روکش لمینت : شباهت بسیار چشمگیری به روکش های چوبی و مقاوت بسیار زیاد آن در برابر اشعه های مضر خورشید را می توان بزرگترین مزیت های آن ها دانست.
  • گردوی طبیعی : کیفیت بسیار بالایی دارد که با توجه به وجود رگه های زیاد چوب در آنها ، گاها از محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به راش طبیعی برخوردار است.
  •  هایگلاس :  یکی از انواع روکش های MDF است که در عین مقاوم بودن آن ، بسیار سبک نیز می باشد.
  •  راش طبیعی : معروف ترین روکشی که موجود در بازار ایران می باشد که از چوب های مرغوب راش طبیعی تهیه می شود.
  •  هات پرس : ارزان قیمت ترین نوع  روکش درب ها است که محبوبیت خاصی در میان مشتریان در ایران  ندارد!


همه رویه های درب های ضد سرقت ذکر شده از زیبایی های خاص خود برخوردار هستند که البته هر یک از آنها ممکن است به لحاظ سلیقه ‌ای از نظر شما تفاوت های بسیار زیادی داشته باشند به همین دلیل است که در قیمت درب ضد سرقت نیز تفاوت بسیاری مشاهده میکنیم؛ اما بد نیست نگاهی هم به مزایا و معایب فنی این رویه ها بیندازیم.

 رویه PVC درب ضد سرقت

pvc


اما نوبت به رویه PVC است که استفاده از آن در مناطق گرمسیری و با دمای بسیار بالا بدلیل احتمال جدا شدن MDF از PVC توصیه نمی شود؛ اما با توجه به صنعتی بودن این نوع رویه ، شاید بهترین انتخاب درب برای خانه هایی که در شهرهای با رطوبت بالا قرار دارند، همین مدل PVC باشد. ب علاوه لازم به ذکر می باشد این مدل رویه ها برای درب ها صنعتی هستند لذا در صورت وارد شدن هر نوع آسیب به آنها امکان رنگ آمیزی مجدد وجود نخواهد داشت!

 

رنگ آمیزی درب های ضد سرقت

 

learn_painting

رنگ های متنوع فلز درب های ضد سرقت دارای ساختار فلزی می باشند و نیازمند رنگ هایی می باشند که چندین خاصیت را برای درب های ضد سرقت به ارمغان بیاورند. زیبایی رنگ باعث جلوگیری از خوردگی فلز و هوازدگی میشود که از ویژگی هایی است که باید فلز درب های ضد سرقت داشته باشند. استفاده از رنگ های پودری الکترواستاتیکی یکی از بهترین روش های فیزیکی و الکتریسیته ای می باشد که برای رنگ آمیزی فلزهای درب ضد سرقت استفاده می شود.
درب ضد سرقت رنگ قهوه ای
با توجه به ترکیب دکوراسیون و رنگ آمیزی منزل خود می توانید رنگ های  مورد نظر خود را برای درب ورودی خانه خود انتخاب کنید و در مورد تنالیته رنگی ، رنگ قهوه ای بهتر می باشد به رنگ در ورودی باقی واحدهای آپارتمان هم توجه کنید و رنگی را انتخاب کنید که نزدیک تر به واحد مجاور و حتی المکان نزدیک به باقی طبقه های ساختمان باشد. 
 


درب ضد سرقت سفید

درب ضد سرقت سفید  رنگ از ورق فولادی ضخیم استفاده شده است و دارای عایق صوتی – حرارتی است ،  در این نوع درب از یولونیت فشرده استفاده شده است و رنگ الکترو استاتیک آلمانی و یراق آلات ترک، درکوب و دستگیره عثمانی، میله ای و هلالی نیز از دیگر ویژگی های این مدل درب ضد سرقت است. ابعاد درب یک لنگه ۱۱۵ در ۲۱۵ سانتیمتر،  ابعاد درب  های یک و نیم لنگه ۱۵۰ در ۲۱۵ سانتیمتر و درب دو لنگه ۲۰۰ در ۲۱۵ سانتیمتر است.
 
pvc
 

ضد آب بودن درب های pvc

همانطور که میدانیم pvc مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت  دارد به صورتی که ورقه های pvc با ضخامتهای ۱۶میلیمتر را برای ساخت کابینت، سرویسهای بهداشتی و زیر سینکی آشپزخانه به کار می برند. همین ذهنیت باعث شده که دربهای روکش تمام pvc را هم به غلط به عنوان درب های ضد آب معرفی کنند . به این نکته نیز باید توجه کرد که آب از سطح روی درب pvc غیر قابل نفوذ است اما در صورتی که کلاف درب pvc نشده باشد رطوبت از کلاف نفوذ خواهد نمود. بنابراین نتیجه گرفت که درب های با روکش و کلاف تمام pvc، ضد آب خواهند بود.
 

برای مشاهده لیست قیمت درب های ضد سرقت اینجا کلیک کنید