اینستاگرام سنادرب
این سایت متعلق به مجموعه سنا درب امن است.

خیابان آیت الله کاشانی. ابتدای ورودی جنت آباد جنوبی. پلاک۲۸ ساختمان الماس.

رگلاژ درب ضد سرقت | تعمیر درب ضد سرقت

تعمیرات درب ضد سرقت ,آموزش رگلاژ درب ضد سرقت

رگلاژ درب ضد سرقت | تعمیر درب ضد سرقت

 • 1398/5/6
 • 8466 نفر
رگلاژ درب ضد سرقت و تنظیم اجزای انواع درب ضد سرقت یکی از موارد مهم در نصب و استفاده از این درب هاست که باید توسط یک فرد ماه انجام شود تا بتوان امنیت و راحتی را بالا برد.

درب های ضد سرقت از محصولات با کیفیتی هستند که مانند سایر محصولات این چنینی دارای اجزای مختلفی مانند لولاها، قفل، روکش، لنگه درب هستند که در حرکت و کاربرد آن نقش دارند و ممکن است بعد از گذشت مدتی نیاز به تعمیر یا رگلاژ دشاته باشند. برای تعمیر درب ضد سرقت می توانید با سنا درب امن تماس بگیرید. اگر درب شما دارای کیفیت و مقاومت لازم نباشد توصیه میکنیم اقدام به تعویض درب نمایید. هیچ چیزی از امنیت و آرامش خانواده شما مهم تر نیست و ما در این امر یاری رسان شما خواهیم بود. برای تعمیر درب ضد سرقت با هزینه مناسب با ما تماس بگیرید. رگلاژ درب ضد سرقت و یا تعمیرات و تنظیم آن یکی از مواردی است که برای داشتن یک درب بی عیب و نقص و فزایش ایمنی و امنیت باید به درستی انجام شود.

چه زمانی به رگلاژ درب نیاز است؟

در موارد زیر به این خدمات نیاز دارید :

 1.  از کار افتادن قفل درب ضد سرقت
 2. ایجاد ایراد در یراق الات درب ضد سرقت
 3. خراب شدن و شکستن لولای درب
 4. خراب شدن و از کار افتادن مغزی درب ضد سرقت
 5.  ایجاد گیر و خارج شدن از رگلاژ درب ضد سرقت و مشکل در بسته شدن ان
 6.  خرابی چشمی درب ضد سرقت که نیاز به تعویض دارد
 7.  کم شدن کارایی دستگیره درب ضد سرقت و یا از کار افتادن آن

 

رگلاژ درب ضد سرقت

رگلاژ درب ضد سرقت

از جمله مواردی که باعث میشوند شما به رگلاژ درب ضد سرقت نیاز داشته باشید میتوان به خراب شدن قفل، خراب شدن یا شکستن لولا، خارج شدن از رگلاژ و ایجاد سر و صدا و همچنین آسیب دیدن روکش درب ضد سرقت اشاره کرد.

رگلاژ درب ایجاد یک ساختار صحیح برای عملکر دقیق و منظم چند قطعه کنار هم است که نقش مهمی برای عملکرد و کاربرد های درب دارد.

این امر نسبت به عملکرد درست یکی از اجزای مهم درب ضد سرقت یعنی لولا انجام میشود که مقاومت بالایی دارد و لنگه را در چارچوب درب نگه میدارد و تعمیرکار میداند که چه تعداد لولا را در چه فاصله ای و چگونه باید نصب کند تا درب درست و اصولی نصب شود.

رفع صای جیر جیر درب ضد سرقت هم با ریگلاژ اصولی بر طرف میشود اما فقط باید رد نظر داشته باشید که این کار را فردی متخصص و کارلد انجام دهد زیرا یکی از مشکلات این محصولات این است که افراد عادی نمیتوانند این درب ها را نصب یا رگلاژ کنند.

برای رگلاژ درب ضد سرقت تعمیرکار باید تمامی قطعات اعم از یراق آلات و لولا را چک کرده و در صورت نیاز لولای کمکی اضافه کند و یا از واشر مخصوص برای بالا بردن لنگه بهره گیرد.

بعد از ریگلاژ درب ضد سرقت بهتر است لولا ها را روغن کاری کنید فقط مراقب باشید که روغن ها چکه نکنند.همچنین از دیگر نکات میتوان به این شااره کرد که با چکش به لولا ضربه نزنید زیرا اگر لولا زنگ زده باشد ممکن است به درب آسیب وارد کند، همچنین در این شرایط بهتر است لولا را تعویض کنید.

 

تعمیر درب ضد سرقت

درب ضد سرقت بعد از مدتی استفاده، بنا بر دلایل مختلف نیاز به تعمیر یا رگلاژ و تنظیم پیدا میکند و به خاطر ساختار پیچیده ای که دارد، باید توسط افراد ماهر تنظیم شود.

از مهم ترین قطعات و یراق آلات درب ضد سرقت که نقش مهمی در کارکرد آنها دارد میتوان به لولا اشاره کرد که در کنار سایر قطعات باید به درستی نصب شود تا بتواند مشکلات را حل کند و با دشاتن کارایی های مختلف باعث ایجاد آرامش شود.

برای تعمیر درب ضد سرقت یا تنظیم درب ضد سرقت، تعمیرکار باید تمام قطعات و یراق آلات را چک کند و در صورت نیاز آنها را تعمیر و یا تعویض کند.

مثلا از دیگر قسمت های مهم درب ضد سرقت میتوان به قفل درب ضد سرقت اشاره کرد که ساختاری دارد که مانع ورود و نفوذ سارقین میشود و اگر خود قفل یا مغزی قفل مشکلی داشته باشد هم میتوانید از خدمات تعویض قفل درب ضد سرقت استفاده کنید.

البته لازم به ذکر است که صدا دادن درب همیشه نشانه خرابی درب یا قطعات نیست، زیرا برخی موارد میتوان با روغن کاری درب ضد سرقت صدای لولای درب را از بین برد.

روغن کاری درب زیر مجموعه عملیات های اجرایی است که هم میتوانید خودتان انجام دهید و هم میتوانید بعد از بررسی درب توسط کارشناس فنی و پیدا شدن ایراد از وی درخواست تزریق روغن را داشته باشید.

 

ریگلاژ انواع درب های ضد سرقت ترک، ایرانی و چینی

رگلاژ و تعمیر انواع درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت در مدل های درب ضد سرقت ترک و ایرانی و چینی وجود دارد که ساختار هرکدامشان با یکدیگر متفاوت است و نصب و تعمیر آنها نیز با یکدیگر فرق دارد.

درب های ترک نسبت به سایر درب ها ساختار پیچیده تری دارند و رگلاژ آنها نیز سختتر و زمانبر تر است.همچنین لولا های این درب ها به ندرت یافت میشود اما کیفیت آنها فوق العاده است.از دیگر مواردی که در ریگلاژ این درب ها اهمیت دارد پنهان یا آشکار بودن لولا هاست که در این مورد درب های ضد سرقت چینی به دلیل اینکه لولا هایشان پنهان است، رگلاژ لولا ها به سختی انجام میشود.

به طور کلی رگلاژ هیچ نوع دربی کار ساده ای نیست که عموم مردم بتوانند آنرا انجام دهند و بهتر است این کار را به کاردان بسپارید تا نصب و تنظیم درب به درستی انجام شود و بتوانید از قابلیت های درب به راحتی و درستی استفاده کنید.

 

آموزش نحوه رگلاژ و تنظیم درب ضد سرقت

 1. یک کتاب در زیر درب قرار دهید تا زمانی که میخ لولا را باز می کنید بتواند درب را نگه دارد.
 2. میخ را از لای در به بیرون فشار دهید. چکش و میخ را بردارید، به آرامی پین را به بالا فشار دهید. انتهای تخت میخ را در مقابل پین قرار دهید و با چکش به آن ضربه بزنید. به تدریج نیرو را افزایش دهید تا وقتی که سرانجام پین از بالا خارج شود. این کار را بهتر است با تعداد حرکات کوچک‌ تر و  نیروی بیشتر انجام دهید؛ دقت کنید که ضربات بیش از حد سریع و محکم ممکن است منجر به خراش و یا آسیب میخ درب شود.
 3. میخ را شل کنید و آن را بردارید. اگر این کار عملی نمی شود، با چکش چند ضربه دیگر بزنید. دقت کنید که برای اینکه در نیفتد، ابتدا لولا اصلی را بردارید و بعد از آن لولاهای دیگر را بردارید. اگر لولای در سه طرفه است، ابتدا وسطی را بردارید.
 4. در را باز کنید. هنگامی که همه قطعات جدا شدند، وقت آن است که درب را بردارید. خیلی مراقب باشید چون درها می‌توانند بسیار سنگین باشند. به شدت توصیه می‌شود که برای انجام این کار از یک نفر دیگر کمک بگیرید.
 5. میخ یا لولاهای معیوب را تعویض کنید و درب را با کمک یک نفر دیگر سر جایش قرار دهید.
 6. پس از تمیز کردن و روغن کاری میخ های لولا، میخ ها را سر جایشان قرار دهید.
 7. لولای درب را روغن کاری کنید.

اگر قطعات خرابی را مشاهده کردید حتما آنها را تعویض کنید.

 

ابزار مورد نیاز برای تنظیم و تعمیر درب ضد سرقت

ابزار های ریگلاژ درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت، تعمیر، رگلاژ و تنظیم آن از مواردی هستند که بدون دانش فنی و مهارت و همچنین ابزار نمیتوان آنها را طبق اصول انجام داد و اگر هم درست انجام نشود به نتیجه دلخواه نخواهید رسید. یکی از مهم ترین ابزار ها، دستگاه جوشکاری است و برای زمانی استفاده میشود که قصد جابجایی لولا ها را داشته باشید یا اینکه بخش هایی از درب دچار شکستگی شده باشد.

دیگر ابزار های مهم هم چکش و میله آهنی 50 سانتی متری است که برای بالا کشیدن درب یا ضربه زدن و همچنین به عنوان یک اهرم کمکی استفاده میشود. آچار پیچ گوشتی هم که برای بیشتر امور مخصوصا تعویض یراق آلات استفاده میشود. بهتر است کار نصب درب و تعمیر آن را به یک فرد با تجربه در این زمینه بسپارید.

 

رفع صدای جیر جیر درب ضد سرقت

در بعضی مواقع صدای جیر جیر لولای درب هنگام باز و بسته کردن بسیار آزار دهنده میشود که برای این کار میتوانید از روغن چرخ خیاطی یا روغن موتور استفاده کنید و لولا را روغن کاری کنید ، فقط مراقب باشید که روغن از لولا چکه نکند.

راه حل بعدی در آوردن میخ لولا میباشد که که بعد از در آوردن میخ میتوانید کار های زیر را انجام دهید :

 • میخ لولا را گریس‌کاری و یا روغن‌ کاری کنید.
 • میخ لولای درب ضد سرقت را با سیم ظرفشویی بشویید تا تمیز شود.
 • به جای شستن با سیم ظرفشویی، می‌توانید به لولا سمباده بزنید تا خوردگی و کثیفی‌ها از بین برود و تمیز شود.

 • یک راهکار دیگر برای رفع صدای درب ضد سرقت این است که بعد از این که میخ لولا را درآوردید؛ بر روی آن پارافین (شمع آب‌شده) بریزید.

 • به جای شمع می‌توانید از صابون جامد هم استفاده کنید.

رگلاژ اصولی درب هم صداها را کاملا رفع خواهد کرد و فقط کافیست که نصاب مورد نظر تمامی موارد را رعایت کند که این مورد به دانش و مهارت و تجربه فرد بستگی دارد. 

 

عدم رگلاژ بودن در ضد سرقت چه عواقبی دارد؟

تنظیم درب های ضد سرقت

هدف اصلی برای طراحی و ساخت درب های ضد سرقت، ایجاد یک در مستحکم در مقاوم در مقابل ورود افراد بیگانه و سارقین است که برای فراهم کردن چنین شرایطی درب مورد نظر هم باید از نظر ساختاری و هم از نظر نصب و تنظیم دارای استاندارد باشد تا بتواند کارایی مفیدی داشته باشد.

در واقع میتوان گفت اگر این درب ها تنظیم نباشند، نمیتوانند امنیت بالایی را برای جان و مال شما و خانوادتان فراهم کنند و همچنین باعث ایجاد مشکلاتی هم میشوند.

از دیگر عواقب ریگلاژ نبودن درب میتوان به این اشاره کرد که باعث آسیب دیدن فریم اصلی میشود که با گذر زمان مشکلات بزرگی اعم از تعویض کامل روکش و رویه درب و هزینه های اضافی ایجاد میکند.

همچنین برای عملکرد دقیق و مناسب قفل درب، لنگه و فریم باید با هم مچ باشند تا به خوبی عمل کنند و باعث ساییدگی زبانه های قفل نشوند. در جنس چینی کار کمی پیچیده تر است زیرا ممکن است با ایجاد گیر در باز و بست و ایجاد فشار مضاعف قسمت های حیاتی درب از جا کنده شده و نیاز به تعویض کل ساختار باشد که برای پیشگیری از این ایراد لازم است که با دیدن کمترین ایراد با تعمیرکار درب های ضد سرقت برای اجرای رگلاژ و تنظیم دقیق تماس بگیرید.

 

تعمیرکار و نصاب درب ضد سرقت

رگلاژ درب ضد سرقت کار پیچیده و مهمی است که حتما باید توسط یک نصاب درب ضد سرقت حرفه ای با مشخصات زیر انجام شود.

 • تعمیرکار درب ضد سرقت باید به طور کامل با تمامی قطعات، میزان و نسبت کار آن ها با یکدیگر آشنا باشد
 • رگلاژ کننده درب ضد سرقت باید فردی باشد که با نحوه ارتباط بین قطعات مختلف و دلایل بهم خوردن رگلاژ آشنایی داشته باشد.
 • تعمیرکار درب ضد سرقت باید بتواند به طور کلی تشخیص دهد دلیل بهم خوردن رگلاژ درب ضد سرقت از چیست و به حالت ایده آل آن را تنظیم کند.
 • فرد متخصص باید در جریان نوع قطعات و برندهای مختلف باشد تا برای تنظیم مجدد رگلاژ درب ضد سرقت بهترین انتخاب را برای قطعات و … داشته باشد.+

 

نکات مهم برای نگهداری صحیح درب های ضد سرقت

هزینه و قیمت رگلاژ درب

بای اینکه به تعمیر، تعویض یا ریگلاژ درب نداشته باشید بهتر ات موارد زیر را مد نظر داشته باشید :

 1. با دقت به درب ضد سرقت نگاه کنید و به صدای آن گوش دهید.
 2. برای رفع صدای درب ضد سرقت ، خودتان نحوه روغن کاری درب ضد سرقت را یاد بگیرید 
 3. قبل از اینکه به تعمیر درب های ضد سرقت نیاز پیدا کنید، آن را با یک دستمال تمیز پاک کنید
 4. استفاده از مواد شیمیایی غلیط و دستمال‌های زبر، عامل نیاز به تعمیر روکش درب ضد سرقت
 5. رگلاژ درب ضد سرقت را هرگز خودتان انجام ندهید

 

هزینه و قیمت رگلاژ درب ضد سرقت

قیمت تنظیم درب ضد سرقت دارای تعرفه مشخصی نیست زیرا شرایط هر درب با درب دیگر تفاوت هایی دارد.

اما میتوان مواردی را مشخص کرد که باعث تاثیر گذاری روی این قیت ها هستند که این موارد عبارتند از :

 • نوع درب
 • جنس درب
 • زمان مورد نیاز تنظیم
 • مقدار تعمیرات
 • یراق آلات تعویضی
 • و ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر، آگاهی از قیمت ها و یا درخواست تعمیرکار درب با ما تماس بگیرید.

 

برای مشاهده لیست قیمت درب های ضد سرقت اینجا کلیک کنید