اینستاگرام سنادرب

خیابان آیت الله کاشانی. ابتدای ورودی جنت آباد جنوبی. پلاک۲۸ ساختمان الماس.

رگلاژ درب ضد سرقت

تعمیرات درب ضد سرقت ,آموزش رگلاژ درب ضد سرقت

رگلاژ درب ضد سرقت

  • 1398/5/6
  • 5205 نفر
یکی از اساسی ترین قسمت هایی که در رگلاژ درب ضد سرقت مهم است این است که  که اساس رگلاژ در عملکرد درب ضد سرقت و لولا می باشد. برای تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت می توانید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

آموزش رگلاژ درب ضد سرقت

یکی از اساسی ترین قسمت هایی که در رگلاژ درب ضد سرقت مهم است این است که  که اساس رگلاژ در عملکرد درب ضد سرقت و لولا می باشد و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و لنگه را در چهارچوب محکم نگه می دارد، از این رو تعمیرکاران درب ها به خوبی می داند چگونه و چه تعداد لولا در چه فاصله ایی لازم می باشد تا رگلاژ این دربها انجام شود. صدای درب، تنها یکی از مشکلاتی است که در هنگام باز و بسته شدن درب بوجود می‌آید و باعث می‌شود که به رگلاژ درب ضد سرقت نیاز پیدا کنید. با توجه به اینکه درب ضد سرقت تفاوت های زیادی با انواع درب های دیگر دارد و همچنین فردی که برای تعمیر و سرویس درب می‌آید، تمامی قطعات آن را چک می‌کند، بهتر است رگلاژ درب ضد سرقت را به تعمیرکار ماهر بسپاریم. به طور معمول رگلاژ و نصب انواع درب ضد سرقت دو لنگه به زمان و تجربه بیشتری نیاز دارد.

اصول رگلاژ درب 

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که رگلاژ درب زمانی به درستی و خوبی اتفاق می افتد که تمامی قطعات به خوبی و درستی تنظیم شده باشد اما مشکلاتی که در خارج شدن درب ضد سرقت از رگلاژ آن به وجود می آید زیاد است، مهم ترین آن گیر در باز و بسته شدن می باشد که بر کاهش کارایی درب ضد سرقت تاثیر منفی می گذارد.

تعمییر کار درب ضد سرقت اول از همه باید قطعات کامل که شامل یراق آلات و لولا است را چک کرده و در صورت لزوم لولاهای اضافی را نصب کند و از واشر مخصوص برای بالا بردن لنگه درب استفاده کند، رفع صدای درب ضد سرقت شما با رگلاژ درست و اصولی برطرف می شود و تنها کافیست که  تعمیرکار شما تمامی نکات مربوط به تعمیرات و رگلاژ کردن درب ضد سرقت را اصولی رعایت کند.

یکی از مواردی که هر ساختمان به آن نیاز دارد رگلاژ و تعمیر درب ضد سرقت است. امروزه استفاده از درب های ضد سرقت در ساختمان ها بسیار گسترده شده است و مردم برای حفظ امنیت و آسایش آپارتمان خود از این مدل دربها استفاده می کنند. درب های ضد سرقت به دلیل ساختار پیچیده ای که دارند و در گذر زمان دچار مشکلاتی می شوند و نیاز به تعمیر  پیدا می کنند و یکی از ضعف های دربهای ضد سرقت این است که افراد عادی نمی توانند آن را تعمیر و رگلاژ نمایند.

در تعمیرات درب های ضد سرقت تجربه و دانش تعمیرکاران کلیدی است ، پس در انتخاب نصاب و تعمیر کار درب ضد سرقت حداکثر دقت را داشته باشید.

رگلاژ درب ضد سرقت

 

قفل درب ضد سرقت

مهمترین بخش در درب های ضد سرقت قفل است ، قفل ها باعث امنیت می شود و متناسب با ساختاری که دارد مانع نفوذ سارق به داخل آپارتمان می شود، قفل ها ممکن است بعد از مدتی خراب شوند و مشکلاتی زیادب را ایجاد کنند. در صورت بروز این گونه مشکلات تعمیرکار درب ضد سرقت میتواند اقدام به تعویض قفل ضد سرقت کند. تعمییر کار میتواند قفل کاله را جایگزین قفل از کار افتاده کند. برای بازکردن و تعویض قفل ضد سرقت از اچار و پیچ گوشتی مخصوص و لوازم جانبی دیگر که یک جعبه ابزار کامل را شامل می شود استفاده می شود، لازم به ذکر است قفل های کاله برای درب ضد سرقت از کیفیت بسیاری برخوردار است.

قفل ضد سرقت کاله بهترین قفل موجود در بازار و تمامی استانداردهای لازم را دارد. این قفل در کشور ترکیه تولید و وارد می شود. مهمترین قسمت قفل این دربها مغزی آن است که برای تعویض مغزی قفل باید قسمت های مثل شب بند و کاسه رزت از قفل باز شود و پوکی ها از آن خارج شود.

حال شما اگر به دنبال آموزشی برای تعویض مغزی درب های ضد سرقت هستید و تجربه ی انجام این کار را ندارید می توانید با خیالی بسیار آسوده آن را به قفل سازی ماهر بسپارید و البته باید  اشاره کرد که تنها تفاوت مغزی اکثر درب ضد سرقت، تعداد زبانه ی آن است پس ما به شما می گوییم اگر شما قادر به تعویض مغزی درب های ساده هستید ، تعویض مغزی درب ضد سرقت را نیز می‌توانید انجام دهید.

 

مشکلات درب ضد سرقت

شکستن لولا ها، خارج شدن درب ضد سرقت از رگلاژ ، خرابی مغزی قفل ، ایرادات در قفل درب ضد سرقت ، خرابی و ایراد در درستگیره های درب ، نفوز صدا و برودت هوا به داخل ساختمان

آموزش رفع صدا به هنگام باز و بسته شدن درب

توصیه ما به شما این است که در ابتدای کارکمی روغن گریس به لولای در بمالید و مدام در را باز و بسته کنید. اگر به روغن گریس دسترسی ندارید می توانید از روغن چرخ خیاطی نیز استفاده کنید!

 

روغن کاری درب ضد سرقت :

ابتدا روغن روان کننده را روی لولای در بمالید ، بعد از چند بار در مورد نظر خود را باز و بسته کرده تا  به خوبی داخل لولا برود. روغنی که شما استفاده می کنید، باید قابل نفوذ به لولاها باشد. سپس اگر هنوز لولا ها صدای جیرجیر داشت ، آنها را کاملا در بیاوردید  و میخ های لولا ها را در بیاورید. به دنبال میخ هایی که گرد شده اند و دور صفحات لولا مانده اند، بگردید. این میخ لولا، در حقیقت صفحات لولا را روی هم نگه می دارد. با انبردست بلند، میخ را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید تا در بیاید. مراقب باشید که سر نخورد و به بند انگشتان تان آسیب وارد نشود ، میخ لولا را با سیم ظرفشویی کاملا بمالید. با این کار هر نوع خوردگی و یا کثیفی از روی میخ پاک می شود. سپس آن را در جای خود قرار دهید و روی آن روغن بمالید.  اگر میخ کج بود، آن را روی زمین سیمانی گذاشته و با چکش آن را صاف کنید.

شما می توانید کثیفی های  روی میخ ها را می توانید با یک وسیله نوک تیز دیگر نیز پاک و تمییز کنید. اگر میخ ها را با سمباده تمیز کنید، خواهی دید لولا ها خیلی بهتر تمیز می شود. البته برای اینکه بهتر کار شما انجام شود و از دست صدای جیر جیر درب خلاص شوید. می توانید با در آوردن میخ لولا و ریختن شمع آب شده روی آن و حتی شستن آن توسط سیم ظرف شور به خوبی باعث پاک شدن و تمیز شدن میخ لولا شوید. یکی دیگر از راه حل های آسان برای پاک کردن میخ لولا، استفاده از صابون است. سپس لولا را جا زده و چند بار در را باز و بسته کنید تا در نرم شود و جیرجیر نکند ، با استفاده از یک دستمال یا حوله کاغذی، دوده، روغن و گرد و خاک را از لولا پاک کنید.

مراقب باشید اگر به وسیله چکش به لولا ضربه محکم میزنید و لولا زنگ زده باشد، ممکن است به در آسیب وارد کنید ، بهتر است لولای زنگ زده را تعویض کنید زیرا باعث پوسیدگی و تخریب درب ضد سرقت شما خواهد شد.

 

ابزار های مورد نیاز برای تعمیرات درب ضد سرقت

دستگاه جوشکاری مهمترین دستگاهی است که برای جا به جایی لولا نیاز است و این دستگاه گاهی برای جوش زدن  بین بخشهایی از  درب ضد سرقت که دچار شکستگی شده اند استفاده می شود، چکش و میله اهنی برای بالا کشیدن درب و یا ایجاد ضربه در بخش هایی از درب که دچار تو رفتگی شده است استفاده می شوند و نقش اهرم و ضربه کمکی را ایفا می کنند. 

 

مطالب مشابه: تعویض قفل درب ضد سرقت

برای مشاهده لیست قیمت درب های ضد سرقت اینجا کلیک کنید