اینستاگرام سنادرب

خیابان آیت الله کاشانی. ابتدای ورودی جنت آباد جنوبی. پلاک۲۸ ساختمان الماس.

تمیز و روغن کاری درب ضد سرقت

نگهداری درب های ضد سرقت

تمیز و روغن کاری درب ضد سرقت

  • 1398/5/12
  • 6433 نفر
درب های ضد سرقت به علت مقاومت و استحکام بالایی که دارند در برابر فشار و ضربه مقاومت بالایی دارند ،  اگر از درب های ضد سرقت  به درستی نگهداری نشود به طور قطع میتوان گفت که عمر مفید استفاده از آن ها کاهش چشمگیری پیدا میکند ، به همین علت است که نگهداری و مراقبت از درب ضد سرقت اهمیت زیادی دارد. 

پس از خرید درب های ضد سرقت به منظور افزایش طول عمر و کارایی این محصولات نیاز به نگهداری دارند. از جمله نگهداری های این درب ها می توان به تمیز نمودن و روغن کاری درب ها، رگلاژ درب ضد سرقت و یا رنگ نمودن درب اشاره نمود. 

نگهداری درب های ضد سرقت

 با توجه به این که درب ضد سرقت دارای مقاومت و استحکام خوبی هستند اما نگهداری صحیح برای حفظ زیبایی و افزایش ایمنی و دوام آن ها یک مسئله حیاتی است.  مراقبت صحیح از درب ضد سرقت باعث افزایش عمر و بهروری درب ضد سرقت ما شود.

چگونگی نگهداری درب های ضد سرقت 

درب های ضد سرقت به علت مقاومت و استحکام بالایی که دارند در برابر فشار و ضربه مقاومت بالایی دارند، اگر از درب های ضد سرقت  به درستی نگهداری نشود به طور قطع میتوان گفت که عمر مفید استفاده از آن ها کاهش چشمگیری پیدا میکند، به همین علت است که نگهداری و مراقبت از درب ضد سرقت اهمیت زیادی دارد. 

بهترین گزینه برای محافظت از ساختمان و آپارتمانمان درب ضد سرقت می باشد و به همین دلیل دارای ایمنی بالایی است و همچنین در زیبایی فضای خانه تاثیر به سزایی دارد و همچنین مراقبت از درب ضد سرقتتان باعث حفظ زیبایی و دوام و افزایش بیشتر درب ضد سرقت می شود، اگر چه درب های ضد سرقت دارای مقاومت و استحکام بالایی هستند اما مراقبت صحیح برای حفظ زیبایی و افزایش دوام آنها یک امر ضروری است. مراقبت از درب های ضد سرقت موجب افزایش عمر مفید آنها می شود. تمیز نمودن درب ضد سرقت ویلایی به دلیل نصب در بیرون ساختمان از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

 

در این قسمت نکاتی را یاد آور می شویم که باعث دوام بیشتر و حفظ زیبایی درب های ضد سرقت چوبی و فلزی میشوند.

  1. روکش پودری برای مراقبت از درب ضد سرقت و افزایش مقاومت در برابر خراش ها و زنگ زدگی معمولا از روکش پودری استفاده میشود این روکش ها بر روی درب ضد سرقت نصب شده و باعث افزایش دوام آن می شوند. روکش پودری باعث حفظ و نگهداری ظاهر درب های ضد سرقت از هر گونه آسیبی که ممکن است به وسیله افراد یا عوامل محیطی ایجاد می شود. 
  2. درب ضد سرقت در زمانی که باز و بسته می شود امکان دارد صدای جیر جیر دهد و این به معنی نیاز به روغن کاری لولاها ها و قفل درب ضد سرقت می باشد. همچنین برای بهبود کارایی درب ضد سرقت باید تمامی لولا ها و قفل ها را به وسیله روغن روان کرده و پس با یک تکه پارچه روغن اضافی را پاک کنید. پین های مختلف درب ضد سرقت که بعد از چندین سال استفاده کردن زنگ می زند، روغن برای تعمیر آن ها می تواند گزینه مناسبی باشد.
  3.  از دیگر نکات مهم در نگهداری درب ضد سرقت تمیز کردن مداوم آن از عوامل تاثیر گذار خارجی در حفاظت و مراقبت از درب ضد سرقت می باشد.  در طی گذر زمان ممکن است گرد و غبار بر روی درب ضد سرقت بنشیند و باید گفت که اگر این گرد و غبار به مدت طولانی روی درب باقی بماند می‌تواند بر روی رنگ آن و در نتیجه زیبایی درب، تاثیر منفی بگذارد!
  4.  استفاده از رنگ براق کننده برای افزایش زیبایی درب ضد سرقت امری ضروری است ، در طی مدت  طولانی ممکن است درب رنگ ظاهری خود را از دست بدهند ، همچنین  با استفاده از رنگ های براق کننده شما خواهید توانست درب ضد سرقت خود را همانند روز اول کنید.

برای آشنایی با رنگ بندی درب ضد سرقت مقاله مرتبط را مطالعه بفرمایید.

بایدهایی  برای درب ضد سرقت

زمانی که آلودگی‌های روی درب ضد سرقت امنیتی خود را پاک کردید برای مراقت از درب ضد سرقت نباید از آب با فشار بالا برای تمیز کردن درب استفاده کنید. شما می توانید با استفاده  از پارچه مرطوب و یا مقدار کمی مایع تمیز کننده آنرا تمیز کنید. آب فشار بالا می‌تواند به درب و حتی سطوح رنگ پودری آسیب بسیار شدیدی را وارد کند.

از آنجایی که در درب‌های ضد سرقت یک روکش پودر بر روی آنها زده شده است، شما باید از به کار بردن مواد شیمیایی و یا هر پارچه زبری که به رنگ شدگی و پوشش پودری بر روی درب‌ ضد سرقت آسیب وارد میکند خودداری کنید.همچنین باید بدانید که درب ضد سرقت دارای عمر بسیار بالایی است و اگر بعد از گذشت زمان بر روی قسمت‌های فلزی آثاری از زنگ زدگی ظاهر شده شما باید با شرکت تولید کننده درب تماس بگیرید تا نسبت به تعمیرات و یا تعویض قسمت‌هایی که دجار زنگ زدگی شده ، اقدام کند. در صورتی که زنگ زدگی گسترش پیدا کرده باشد ممکن است زمان آن رسیده که درب جدید را جایگزین درب قدیمی آپارتمانتان کنید.

مقدار اندکی آب برای تمیز کردن درب ضد سرقت می تواند شما را کمک کند. اما ما به شما توصیه می‌کنیم که از مقدار زیادی آب به هیچ عنوان استفاده نکنید. قابل ذکر است که اگر شما از این مدل درب ها خارج از خانه خودتان استفاده کردید باید کاملا مطمن شوید که درب ها را به طور مستقیم در زیر باران قرار نگرفته باشند. هیچ راهی برای توقف باران و مرطوب شدن درب خانه وجود ندارد و  فقط مطمئن شوید که بعد از بارش باران و خیس شدن درب ، آن را با حوله بسیار نرم تمیز کنید و آب اضافی را از بین ببرید.

برای طولانی شدن عمر درب، درب ضد سرقت خود را همیشه تمیز نگه دارید بعد از آن  شما میتوانید برای چندین سال از آن استفاده کنید و با مراقبت و نگهداری و رعایت نکات کلیدی کوچک طول عمر درب‌ ضد سرقت خود را چندین برابر کنید. به منظور استفاده از خدمات نصب درب ضد سرقت با سنا درب امن تماس بگیرید.

مزایای درب ضد سرقت 

درب ضد سرقت علاوه بر داشتن امنیت، بر اساس  استانداردهای محیطی نیز همچون عایقی برای  سرما و گرما ، باد و رطوبت و صدا طراحی و ساخته شده است، همچنین بهترین نوع درب ضد سرقت از استانداردهای لازم در زمان وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی همانند ریزش ساختمان و زلزله  و آتش سوزی نیز برخوردار بوده است.

نکات کلیدی برای رنگ کردن درب ضد سرقت

برای انجام رنگ درب ضد سرقت رعایت کردن یه سرب نکات کلیدی ضروری و لازم است ، ابتدا در هنگام رنگ کردن اولین مرحله جدا کردن درب از لولا و گذاشتن ان بر روی یک سطح صاف است ، سپس در مرحله بعد ، جدا کردن دستگیره از درب می است و در مرحله بعد رنگ کردن یک طرف درب  و بعد از خشک شدن آن طرف دیگر را رنگ میکنیم. 
باید به خاطر داشته باشید که قبل از هرکار درب با دستمال مرطوب تمیز کنید و سپس برای یکنواخت شدن رنگ بر روی درب ها  از روش ضد زنگ می توان استفاده کرد زیرا این کار باعث پاک شدن رنگ قبلی شده و استفاده از بتونه برای فرورفتگی روی درب گزینه مناسبی می باشد و سپس رنگ کردن درب ضد سرقت شروع می شود. 

مطالب مشابه : درب اتاقی، درب لابی
 

برای مشاهده لیست قیمت درب های ضد سرقت اینجا کلیک کنید