اینستاگرام سنادرب
استراکچر فلزی درب ضد سرقت ,درب ضد سرقت ,استراکچر درب ضد سرقت

استراکچر فلزی درب ضد سرقت

  • 1398/5/16
  • 4072 نفر
تمامی استراکچرهای فلزی درب ضد سرقت ایرانی از ورق خم خورده درست شده اند و جهت مستحکم کردن به استراکچر از قوطی آهنی نیز استفاده می شود. به منظور ساخت استراکچر درب ضد سرقت ایرانی ورق خام که قابلیت خم خوردن خوبی داشته باشد استفاده میشود

استراکچر فلزی درب ضد سرقت چیست ؟

استراکچر فلزی درب ضد سرقت از جمله سازه های فلزی صنعتی محسوب می گردد. این نوع سازه فلزی، اسکلت درب ضد سرقت بسیار کاربردی است و بسیار مورد توجه می باشد، قابل ذکر است که استراکچرهای فلزی یکی از بسیار و دشوار ترین نحوهای اجرایی ساخت را دارد، به این دلیل که به ظرافت و دقت بسیار بالایی در ساخت نیازمند می باشد.

می توان گفت که تقریبا تمامی استراکچرهای فلزی درب ضد سرقت ایرانی از ورق خم خورده درست شده اند و جهت مستحکم کردن به استراکچر از قوطی آهنی نیز استفاده می شود. به منظور ساخت استراکچر درب ضد سرقت ایرانی ورق خام که قابلیت خم خوردن خوبی داشته باشد استفاده میشود که حداقل اس تی مورد نظر برای ورق مورد نظر می بایست ١٢ باشد. این نوع ورق در ایران توسط شرکت های مانند فولاد مبارکه ، هفت الماس  از انواع مرغوب آن می باشد و پس از ورود ورق مورد نظر به کارخانه ساخت درب ضد سرقت ، در سایزهای مورد نظر نیز قطعات برش خورده و بعد از آن پانچ می شود و به جای قفل و یراق آلات روی آن تهیه می شود.

پروفیل درب ضد سرقت

قابل به ذکر است که دربرخی از کارخانه های تولیدی درب ضد سرقت، در ابتدا سوراخکاری ها توسط دستگاه CNC  انجام گرفته و سپس به قسمت برشکاری می رود.

روش اول در ساخت درب ضد سرقت بسیار مرسوم بوده و  با دقت بیشتری همراه است، پس از برش و پانچ، قطعات به قسمت خم رفته و توسط دستگاه، روی قطعات مختلف با زاویه های از قبل تعیین شده زده می شود. همچنین ورق به صورت پروفیل آماده برای ساخت چهاچوب یا لنگه درب در می آید.

کسانی که که در این مرحله ی کار را انجام داده ، فقط با تولید کنندگان درب ضد سرقت ایرانی سروکار دارند. بسیاری از اتفاقات ناهنجار در اسکلت درب ضد سرقت ایرانی در این مرحله صورت گرفته و اگر به هر دلیل خم های مورد نظر به خوبی اجرا نشود، باعث پیچش هایی در کار شده که به هنگام جوشکاری نمایان می شود و پس از جوشکاری بصورت عیب و نقص در اسکلت درب ضد سرقت خودنمایی میکنند.

ساخت لنگه های دربهای ضد سرقت با ورق ١.٢۵ ساخته می شود. اما ساخت چهارچوب دربهای ضدسرقت معمولا با ورق ١.۵ ساخته میشود. البته در سایزها و ابعاد کوچکتر درب ها، برای چهارچوب از ورق ١.٢۵ نیز استفاده میشود که این دستکاری کردن فقط بخاطر اقتصادی تر نمودن انجام میگیرد.

 

مشخصات  درب های ضد سرقت ایرانی :

در درب های ضد سرقت ایرانی چارچوب های درب ضد سرقت از جنس فولاد نرم با ضخامت ۱۸ سانتی متر و قطر ورق ۱.۸ میلی متر است که به صورت طرح دار یا تخت است  و ضخامت لنگه های  درب ضد سرقت ۷۰ میلیمتر و قطر ورق آن ۰.۹ میلی متر است که با عرض ورق ۴۸ سانتی به صورت یک پارچه توسط دستگاه Roll Forming  فرم داده می شود ، در باره رنگ این مدل درب ها پوشش چارچوب و درب ضد سرقت با رنگ الکترواستاتیک کوره ای رنگ می شود .همچنین دوام بسیار بالای رنگ چارچوب ها به دلیل استاتیک بودن آن و جرم زدایی قبل از مرحله رنگ آمیزی ماندگاری و دوام بسیار بالایی دارد.

ساختار داخلی درب از ورق آهنی یکپارچه با ضخامت ۱ میلی متر است که با پل های استحکام دهنده U شکل تقویت شده است و لنگه درب با دستگاه رول فورمینگ به صورت کاملا خم کاری بدون جوش ساخته شده است. قابل به ذکر است که رویه درب از ورق MDF به ضخامت ۸ میلی متر است و فضای خالی بین MDF و فلز با یونولیت برای عایق صدا کردن درب پر کرده اند .

درب های ضد سرقت ایرانی دارای  قفل سویچی و امنیتی هر کدام سه زبانه هستند و دارای ۳ عدد لولای مخفی قابل ریگلاژ است ، در درب های ضد سرقت ایرانی استفاده از نوار درزگیر جهت عایق صدا و گرد و غبار  دور تا دور لنگه است

قیمت اسکلت درب ضد سرقت

چارچوب اسکلت درب ضد سرقت از ورق ۱/۵ میل روغنی و لنگه درب از ورق ۱/۲۵ میل روغنی با شبکه بندی داخل درب از پروفیل و همچنین ورق که دسترسی سارق به داخل را تا حد ممکن محدود میسازد. اسکلت درب ضد سرقت با کیفیت هر چه بیشتر تولید و عرضه میگردد. لولاهای به کار رفته در چارچوبهای ضد سرقت همه از نوع نمره۱۸ تراشیده با سوراخ روغن کاری میباشد.

ظاهر درب ضد سرقت

کلیه یراق آلات استفاده شده در درب ضد سرقت کاله ترک است و همچنین رویه های درب ضد سرقت با روکش طبیعی راش، لامینت، رویه رنگی و پی وی سی عرضه میگردد و دارای چشمی، درکوب، دستگیره ثابت و متحرک است ، وزن کل درب حدودا ۱۰۰ کیلوگرم است  و همچنین درب های ضد سرقت ایرانی با قابلیت نصب بسیار آسان در کلیه مراحل ساخت به دلیل امکان نصب با فریم و بدون فریم را دارد .

تذکر: رویه های با روکش PVC در دمای کمتر از ۳۰ درجه مقاومت داشته و در مناطق گرمسیری توصیه نمی شود.

 

مطالب مشابه : درب لابی، اهمیت درب ضد سرقت

 

برای مشاهده لیست قیمت درب های ضد سرقت اینجا کلیک کنید