اینستاگرام سنادرب
درب لابی

درب لابی

  • 1398/5/19
  • 3695 نفر
با اطمینان گفت که  درب لابی ساختمان مهمترین موارد است که در جلب توجه ساختمان شما در بدو ورود است ،  البته  می توان با  یک درب ضد سرقت لابی و درب لابی  بسیار شکیل با طراحی زیبا و مناسب ساختمان را مطابق میل شما و سلیقه مشتری طراحی کرد ،  از جمله نکاتی که در انتخاب نوع درب لابی ، مکان و موقعیت استفاده از درب مهم می باشد با توجه به شرایط تابش نور آفتاب  و کاربری آن و رطوبت محیط و نوع چوب مورد استفاده و نوع رنگ آن  تفاوت دارد . نکته دیگر استفاده از یراق آلات (لولا و دستگیره) مناسب و به تعداد درست می باشد  و عدم توجه به این نکات فوق کاهش طول عمر مفید درب را سبب می شود .

درب های لابی


با اطمینان گفت که  درب لابی ساختمان مهمترین موارد است که در جلب توجه ساختمان شما در بدو ورود است ،  البته  می توان با  یک درب ضد سرقت لابی و درب لابی  بسیار شکیل با طراحی زیبا و مناسب ساختمان را مطابق میل شما و سلیقه مشتری طراحی کرد ،  از جمله نکاتی که در انتخاب نوع درب ، مکان و موقعیت استفاده از درب های لابی مهم می باشد با توجه به شرایط تابش نور آفتاب  و کاربری آن و رطوبت محیط و نوع چوب مورد استفاده و نوع رنگ آن  تفاوت دارد .

نکته دیگر استفاده از یراق آلات (لولا و دستگیره) مناسب و به تعداد درست می باشد  و عدم توجه به این نکات فوق کاهش طول عمر مفید درب را سبب می شود .

 

ابعاد درب لابی


درب لابی یک و نیم لنگه و دو لنگه و کتیبه خور


به طور کلی مطابق مشخصات فنی درب های ضد سرقت و درب لابی چوبی ، معمولا به این صورت است که در عرض های کمتر از ۱۵۵ سانتی متر به عنوان ابعاد درب لابی ، به عنوان درب لابی یک و نیم لنگه شناخته می شوند و درب لابی یک و نیم لنگه ، بازشو اصلی درب می تواند ۹۵ سانتی متر و ۴۵ سانتی متر برای لنگه کوچکتر در نظر گرفته می شود و با توجه به نوع ساختمان ها ، عرض ها متفاوتی برای درب لابی چوبی مورد استفاده قرار می گیرد و درب لابی چوبی نیز به دونوع ساخته می شود.

 

درب های لابی چوبی که با عرض بزرگ می تواند محدود به ابعادی خاص و مشخص باشد و در این مقاله سعی بر این است ابعاد کلی بیان شود ولی تجربه نشان می دهد که ساختمان سازان متناسب با شرایطی که دارند درب های خودشان را با ابعاد سفارشی ، سفارشی سازی کنند. 

 

برخی از ساختمان ساز ها  تمایل دارند که درب لابی چوبی دو لنگه استفاده کنند و هیچ گونه کتیبه و شیشه خور در کنار درب ها وجود نداشته باشد . برخی دیگر نیز تمایل دارند درب لابی چوبی با یک درب اصلی با بازشو ۱۰۰ سانتی متری و در کنار درب از استراکچرهای ترکیبی شیشه و شبکه فلزیی آلومینیوم استفاده می کنند و معمولا این مدل درب ها لابی چوبی با کتیبه های کناری آن بسیار شیک بوده وجذابیت بسیار بیشتری برای مشتریان و همچنین ساختمان سازان دارد.

 

IMG

مدل ونوس یک و نیم لنگه


برای درب ضد سرقت لابی دو لنگه بهتر است که از پاشنه سنگی برای درب استفاده شود به دلیل اینکه هیچگونه ورودیی از زیر درب انجام نشود و نوع رویه نیز برای درب ضد سرقت دولنگه ، شبیه درب های ضد سرقت تک لنگه است با این تفاومت که به دلیل قرینه بودن این نوع درب در عرض های کمتر از ۱۸۰ سعی می شود که لنگه درب بازشو کمی بزرگتر از لنگه درب ثابت باشد.

 

مطالب مشابه : خرید اینترنتی درب ضد سرقت ، بهترین درب ضد سرقت
 

برای مشاهده لیست قیمت درب های ضد سرقت اینجا کلیک کنید