اینستاگرام سنادرب
این سایت متعلق به مجموعه سنا درب امن است.

خیابان آیت الله کاشانی. ابتدای ورودی جنت آباد جنوبی. پلاک۲۸ ساختمان الماس.

رنگ بندی درب ضد سرقت | رنگ کردن درب ضد سرقت | براق کننده درب ضد سرقت

درب ضد سرقت سفید,رنگ بندی درب ضد سرقت,رنگ کردن درب ضد سرقت

رنگ بندی درب ضد سرقت | رنگ کردن درب ضد سرقت | براق کننده درب ضد سرقت

 • 1398/9/23
 • 21067 نفر
رنگ آمیزی درب های ضد سرقت، درب سرویس بهداشتی و درب های اتاق ها کار چندان سختی نبوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد. شما میتوانید در عرض چند ساعت درب ضد سرقت یا هر درب دیگری را در خانه رنگ کنید.

رنگ بندی انواع درب ضد سرقت موجود در بازار تنوع چندانی ندارد و همه انواع درب های ضد سرقت ترک، چینی و ایرانی از نطر رنگ بندی تفاوت چندانی ندارند. یکی از سوالاتی که ممکن است برای اغلب خریداران درب ضد سرقت پیش بیاید این است که آیا میتوان درب ضد سرقت را رنگ آمیزی کرد؟ در ادامه این مطلب شما را با رنگ بندی انواع درب ضد سرقت و نحوه رنگ آمیزی این درب ها آشنا خواهیم کرد. 

رنگ های درب ضد سرقت موجود در بازار

در گذشته درب های ضد سرقت بیشتر با رنگ قهوه ای در بازار موجود بودند ولی امروزه به دلیل استقبال از خرید این محصول و گستردگی و اختلاف سلایق منجر شده تولید کنندگان اقدام به تولید درب های ضد سرقت و ورودی با طرح و رنگ های مختلف نمایند. در ادامه شما را با تعدادی از رنگ درب ورودی آپارتمان پرطرفدار در بازار آشنا می نماییم:

درب ضد سرقت قهوه ای 

درب ضد سرقت قهوه ای معمولا پرفروش ترین رنگ درب ضد سرقت است که البته تنالیته های متنوعی از آن در بازار موجود است. علت محبوبیت این رنگ نمای چوبی آن و هماهنگی آن با اکثر عناصر موجود در محیط است. توصیه می شود رنگ درب ضد سرقت هر واحد با واحد نزدیکتر و حتی درب دیگر واحدهای ساختمان هماهنگی داشته باشد.

درب ضد سرقت سفید

دومین رنگ پرفروش در میان درب های ضد سرقت درب سفید رنگ است. درب ضد سرقت سفید رنگ نیز به راحتی با نمای رنگ های بیرونی و داخلی منزل ست شده زیبایی خاصی به خانه میدهد. در ساخت درب های ضد سرقت ایمن صرف نظر از رنگشان از ورق فولادی ضخیم استفاده می شود و یک درب ضد سرقت باکیفیت و مدرن باید عایق صوتی و حرارتی باشد.

رنگ بندی درب ضد سرقت

انواع رنگ بندی فلز درب ضد سرقت

رنگ فلز درب ضد سرقت همان رنگی است که در دور لنگه درب دیده می شود. رنگ فلز درب ضد سرقت می بایست به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی و جلوه درب ضد سرقت، از نظر محافظت درب نیز از خوردگی و هوازدگی فلز درب جلوگیری کند. یکی از مهمترین و البته می توان گفت بهترین روش فیزیکی و الکتریسیته ای رنگ آمیزی فلز درب های ضد سرقت، استفاده از رنگ های پودری الکترواستاتیکی است. توجه داشته باشید که رنگ های پودری اغلب چکشی هستند و به صورت خال خال دیده می شوند. درب ضد سرقت فلزی یکی از محصولاتی است که دارای بیشترین طرح و رنگ درب در بازار می باشد.
در درب های ضد سرقتی که از نوع دور فلز هستند، در دور لنگه درب رنگ فلز استاتیکی مشاهده می شود. بنابراین، همانطور که در انتخاب رنگ همه وسایل منازلتان به هارمونی و زیبایی زنگ بندی توجه دارید در انتخاب رنگ بندی درب ضد سرقت نیز می بایست به این هارمونی و زیبایی توجه کنید و رنگ درب ضد سرقت را به گونه ای انتخاب کنید که بین این رنگ و رنگ فلز درب هماهنگی وجود داشته باشد.
لازم به ذکر است، در صورتی که درب ضد سرقت روکوب چوبی داشته باشید، رنگ فلز آن از پشت درب دیده می شود، بنابراین می بایست در انتخاب رنگ فلز چهارچوب درب ضد سرقت دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید بهترین رنگ بندی درب ضد سرقت را انتخاب کنید و زیبایی منازلتان را دوچندان کنید.

نحوه رنگ آمیزی درب های ضد سرقت چوبی و درب ضد سرقت

رنگ آمیزی درب های ضد سرقت، درب سرویس بهداشتی، درب لابی و درب  اتاق ها کار چندان سختی نبوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد. شما میتوانید در عرض چند ساعت درب ضد سرقت یا هر درب دیگری را در خانه رنگ کنید. اگر میخواهید درب های ضد سرقت چوبی را رنگ گنید باید نکات مهمی را رعایت کنید که در ادامه آنها را شرح داده ایم.

نکات مهم در رنگ زدن درب های چوبی

اول باید درب را از لولا جدا کرده و روی یک سطح صاف یا روی یک پایه بگذارید. دستگیره درب را دربیاورید و گوشه ای بگذارید. برای رنگ آمیزی درب ابتدا باید تمام سطح درب را با سمباده پاک کنید تا برای رنگ آمیزی آماده شود. وقتی سطح درب کاملا صاف و یکنواخت شد باید با یک پارچه تمیز و مرطوب درب را تمیز کنید.
اگر میخواهید برای رنگ آمیزی درب از دو رنگ استفاده کنید محدوده هر رنگ را باید مشخص نمایید. ابتدا با رنگ اول کل درب را رنگ کنید و در صورت نیاز این کار را ۲ تا ۳ بار انجام دهید تا سطح رنگ کاملا صاف و یکنواخت شود. وقتی این رنگ خشک شده باید بخش هایی که با رنگ اول رنگ شده را با چسب کاغذی بپوشانید و سپس بقیه درب را با رنگ دوم رنگ آمیزی کنید و بگذارید خشک شود. در نهایت وقتی رنگ دوم کاملا خشک شد چسب ها را بکنید و درب را روی جای اصلیش نصب کنید.

رنگ مناسب برای رنگ آمیزی درب

برای درب های ضد سرقت میتوانید یکی از رنگها موجود در پالت رنگی خانه را انتخاب کنید. اگر نمیتوانید رنگ خاصی را برای رنگ آمیزی درب ضد سرقت خود انتخاب کنید ما به شما رنگ های مشکی و سفید را پیشنهاد میکنیم که ظاهری ساده و کلاسیک به درب میدهند. رنگ های قرمز آتشی و نارنجی XT نیز برای رنگ آمیزی درب انتخاب بسیار خوبی خواهند بود.

براق کننده درب ضد سرقت

رنگ کردن درب ضد سرقت

روش تمیز کردن درب ضد سرقت و درب های چوبی

این روزها تقریبا در هر خانه ای حداقل ۳ تا ۵ درب چوبی وجود دارد که مشخصا مانند هر قسمت دیگری از خانه به تمیز کردن نیاز دارند تا همیشه براق و نو بمانند . برای تمیزکردن درب های چوبی و یا درب ضد سرقت ورودی لازم است به صورت مرتب هر هفته یکبار با یک دستمال مرطوب و نرم اقدام به تمیز کردن گرد و غبار روی آنها بکنید .

 1. یک ظرف آب و صابون درست کنید . اگر روی درب ها های خانه شما شیشه هم نصب شده است بهتر است کمی آب را گرم تر بردارید و صابون بیشتری بریزید . یک اسفنج بردارید و در آب و صابون فرو کنید و سطح درب چوبی را با آن پاک کنید . البته به جای آب و صابون از محلول شیشه پاک کن هم می توانید استفاده کنید. بعد در نهایت هم با یک دستمال خیس تمامی باقی مانده های صابون و کف را از روی درب پاک کنید
 2.  درب را باز کنید و با دستمالی که در آب و صابون زده اید بالای درب و حاشیه بیرونی درب را پاک کنید
 3.  در صورتی که حس کردید لکه های روی درب ضد سرقت یا چوبی با محلول آب و صابون پاک نمیشود . می توانید از چند قطره تینر رنگ برای پاک کردن لکه های بزرگ و چرب هم استفاده کنید . فقط دقت کنید چند قطره نه بیشتر.
 4.  اگر هم دوست دارید در کنار اینکه درب ووردی تمیز میشود کمی هم براق شود و مثل روز اول نصب نو و زیبا به نظر برسد می توانید از کیلر یا براق کننده چوب استفاده کنید .
 5. اگر در خانه بخارشوی هم دارید یکی از گزینه های خوب برای پاک کردن درب های چوبی و ضد سرقت استفاده از بخارشوی است که به خاطر عدم استفاده از محلولهای شیمیایی جزو تمیزکننده های سبز به حساب می آید و به این شکل شما به جمع دوست داران محیط زیست می پیوندید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری درب ضد سرقت و نصب درب ضد سرقت میتوانید مقاله مربوط به این مطلب را مطالعه بفرمایید.

آموزش گام به گام رنگ آمیزی درب ضد سرقت

رنگ کردن درب های ضد سرقت کار آسانی است و خودتان می توانید این کار را انجام دهید. برای رنگ کردن درهای ضدسرقت:

 1.  درب را تمیز کنید. مطمئن شوید که تمام گرد و خاک از درب پاک شده، سپس درب را از لولا جدا کنید و آن را روی یک سطح صاف و تمیز قرار دهید.
 2.  دستگیره درب را باز و جدا کنید. 
 3.  با استفاده از سمباده روی درب موردنظر را کاملاً صاف و یکنواخت کنید.
 4.  سپس، با استفاده از یک پارچه مرطوب سطح درب ضدسرقت را کاملاً تمیز کنید.
 5.  در این مرحله اگر شما قصد دارید درب ضد سرقت را با دو رنگ، رنگ آمیزی کنید در ابتدا می بایست با استفاده از قلم و رنگ اول را به تمام سطح درب بزنید. این کار را دو سه بار انجام دهید تا کل قسمت های درب به صورت یکدست رنگ شوند و هیچ نقطه ای از درب بدون رنگ نماند.
 6.  حال میبایست رنگ دوم را به قسمت هایی که برای این رنگ در نظر دارید بزنید. برای این کار ابتدا باید تمام قسمت هایی که می خواهید رنگ اول را داشته باشند (مانند قسمت های داخلی درب) را با چسب کاغذی کاملاً بپوشانید، و بعد، رنگ دوم را به قسمت های مدنظرتان بزنید.
 7.  صبر کنید تا رنگ همه قسمت های درب کاملاً خشک شود.
 8.  وقتی که تمام رنگ خشک شد چسب های کاغذی را به دقت و با آرامی بکنید.
   

برای مشاهده لیست قیمت درب های ضد سرقت اینجا کلیک کنید