اینستاگرام سنادرب
درب چوبی اتاقی,درب اتاقی,درب داخلی ساختمان

قیمت درب اتاقی چوبی، مدل جدید درب اتاق خواب

  • 1398/10/10
  • 65069 نفر
درب چوبی اتاق یا درب اتاق های نقش مهمی در طراحی و زیبایی ساختمان و سازه دارد .زمانی که تصمیم به طراحی دکوراسیون منزل خود دارید، متوجه انواع زیاد درب ورودی ساختمان و انواع درب ضد سرقت برای انتخاب خواهید شد. درب چوبی ساختمان مزایا و ویژگی های بسیاری دارد که ما را برای خرید آن ترغیب می کند.

درب چوبی اتاقی

درب چوب اتاقی دارای انواع مختلفی هستند که بسته به نیاز و سلیقه شما میتوانید یکی از آن ها را انتخاب و در ساختمان خود استفاده نمایید. درب چوبی اتاقی در طرح ها و قیمت های مختلف در بازار وجود دارند.شما میتواند با توجه به بودجه و دیزاین ساختمان خود از انواع درب چوبی در ساختمانتان بهره مند شوید.
به طور مثال میتوانید از درب های خام چوبی ، یا رنگ شده و یا درب ها دارای روکش های pvc به عنوان درب اتاقی استفاده نمایید. درب لابی و درب اتاقی جز درب های داخلی ساختمان محسوب میشوند.

سفارش این نوع درب به صورت تکی و به صورت عمده و بالای پنج لنگه پذیرفته میشود.

برای مشاهده کاتالوگ درب اتاقی کلیلک کنید.

مزایای درب چوبی اتاقی

درب داخلی اتاق

فشار وارد شده بر درب ها بسیار بالاست. شدت دما درخارج و داخل خانه از ۱۰-الی ۱۵-درجه سانتی گراد تا ۲۰+درجه در کشورهای مختلف در زمستان و تابستان متفاوت می باشد. در تابستان به دلیل افزایش دما درب ها فشار بیش تری را متحمل می شوند.
نه برف و نه باران می بایست ساختار اصلی درب را به هم بریزند، و نباید بر اثر گرما و سرما شکسته و خیس شوند .تمامی این خصوصیات با طرح های شرکت ما ضمانت می شوند. یکی از مزایای درب چوبی این است که چوب برخلاف آهن وشیشه عایق مناسبی در برابرگرما و سرماست و مقاوم دربرابر سر وصدا می باشند. و به همین دلیل از چوب برای ساخت درب های ورودی استفاده می شود. با استفاده از مناسب ترین پوشش ،درب های ورودی در برابر باد و رطوبت ایمن می شوند .
از نمای ساخت وساز، تفاوت میان درب های چوبی مستحکم و سایر درب ها این است که نمونه ی دوم با مواد دیگر ترکیب شده اند. نمونه ی اول شامل درب هایی از ترکیب متفاوت چوب می باشد که از لحاظ بوم شناسی مطلوب می باشد. همان گونه که چوب از مواد خام طبیعی که دارای استحکام و قابل بازیافت می باشد. قاب و مواد داخلی درب چوبی شامل لایه فشرده شده و چسب چوب می باشد.

انواع روکش درب چوبی

درب چوبی اتاقی

روکش های درب چوبی به دو گروه عمده زیر تقسیم می شود:

روکش چوب طبیعی

به منظور صرفه جویی در مصرف چوب و همچنین کاهش هزینه، ورق های نازک از چوب طبیعی به عنوان روکش تهیه و بر روی فرآورده های چوبی نظیر HDF، MDF، نئوپان و … چسپانده می شود. بدین ترتیب انواع درب چوبی با طرح های زیبا از چوب اما با هزینه کمتر تولید می شود.

درب اتاق

روکش مصنوعی

روکش های مصنوعی ورق های متشکل از کاغذهای تزئینی یا غیرتزئینی بوده که با رزین های مختلف مانند ملامین فرمالدئید، فنیل فرمالدئید و … آغشته شده و بر روی ورق های فشرده چوبی نظیرHDF، MDF، نئوپان و … چسپانده می شود. انواع مختلف این نوع درب بر اساس نوع روکش در بخش بعدی امده است.

قیمت درب پیش ساخته چوبی

درب تمام چوب همانگونه که نامش مشخص است تماماً از چوب تشکیل شده و کاملاً توپر می باشد.  نظیر درب تمام چوب روسی ، درب تمام چوب راش و . این درب ها از استحکام و مقاومت بالاتری نسبت به درب روکشی برخوردارند و از اینرو به الب  عنوان درب های ورودی مورد استفاده قرار می  گیرند.  اما از معایب این نوع درب ها قیمت نسبتاً بالای آنها بود، ضمن اینکه در مقابل شرایط جوی حساس بوده و نحوه نگهداری این نوع درب ها در دوام آنها بسیار تأثیرگذار خواهد بود.درب اتاقی را میتوان روی  چهارچوب فلزی اتاقی نصب نمود.
برای اطلاع از قیمت درب چوبی پیش ساخته با همکاران ما سنا درب امن تماس بگیرید.

درب اتاقی

انواع درب چوبی ساختمان

درب hdf

درب HDF امروزه به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. این درب یکی از انواع درب روکشی می باشد که در آن از ورق HDF  به عنوان لایه روکش یا  رویه نهایی استفاده شده است.

درب MDF 

ساختار درب هاي MDF دوبل همانند درب هاي HDF مي باشد با اين تفاوت كه به جاي دو عدد ورق HDF از دو عدد ورق MDF استفاده میشود.
این دربها اغلب با روکش چوب ملچ می باشند که درب MDF روکش ملچ یا به اختصار درب روکش ملچ نامیده می شوند. طرح روی درب ملچ  CNC می باشد و از اینرو محدویتی در طرح ندارند. ضمناً درب MDF  با روکش چوب طبیعی، استحكام بيشتري  نسبت به درب های HDF دارند . درب ملچ با روکش ۳ میل را بیشتر برای دربهای داخلی استفاده می کنند و درب ملچ با روکشهای 5 و 8 میل را برای دربهای ورودی استفاده میکنند.

درب اتقی لمیکس

درب ABS

درب ضدآب ABS اصولا جهت سرویس بهداشتی  مورد استفاده قرار می گیرد Acrylonitrile Butadiene Styrene   که به اختصار آنرا ABS می نامند.
برای ساخت درب ضد آب ABS ابتدا درب خامی از جنس MDF یا نئوپان 5 میل ساخته میشود در مرحله ی بعد سطح درب خام کاملا به رزین ABS آغشته می شود و در مراحل بعدی کلیه سطوح درب با ورق ABS 1.2 میلی متری پوشانده می شود .بررسی نشان می دهد ترکیب پلیمر ABS  با نئوپان  کاملا جدایی ناپذیر و طول عمر درب ABS را افزایش می دهد.

درب PVC

در کارخانه های تولید کننده درب ، ورق های HDF را بوسیله دستگاه ممبران با PVC نیز روکش می کنند و درب هایی با نام درب PVC و یا درب HDF روکش PVC به بازار عرضه می کنند . روکش pvc شفاف و براق می باشد.

درب اتاق خانه

درب ملامینه HPL

برای آشنایی با این نوع دربها بهتر است ابتدا تعریفی از لمینت داشته باشیم . لامینت‌ Laminate اصطلاحی عمومی است که به گروهی از روکشهای مصنوعی شامل انواع HPL ,CPL و لامینت فشرده، روکش های ملامینه  و … اطلاق می‌شود. این نوع روکشها یکی از انواع پرکاربرد روکش‌های مصنوعی خصوصاً در ایران هستند.
 

درب های چوبی از جهت کاربری به انواع زیر تقسیم می شوند:

 درب چوبی ورودی ساختمان

درب ورودی ساختمان به صورت قابل ملاحظه ای بر روی زیبایی داخلی و خارجی ساختمان داشته و اصولاً طرح چوب این زیبایی را دو چندان می افزاید.
موضوع دیگر امنیت درب ورودی ساختمان می باشد. درب ورودی ساختمان اصلی ترین راه دسترسی  به ساختمان محسوب می شود و ایمنی آن از اهمیت زیادی برخوردار است. پس در انتخاب درب ورودی ساختمان توجه داشته باشید که در کنار در نظر گرفتن زیبایی، از امنیت آن نیز مطمئن بوده و دربی انتخاب نمائید که  از خانه و خانواده شما محافظت نماید. لذا معمولاً از درب ضد سرقت در این بخش استفاده می شود.
اما در صورت عدم استفاده از درب ضد سرقت، لازم است توجه داشته باشید که درب های روکشی به هیچ وجه برای استفاده به عنوان درب ورودی مناسب نمی باشند و نمی توانند فاکتورهای موثر در  انتخاب درب ورودی واحد های مسکونی را برآورده سازند.  درب چوبی ورودی ساختمان بهتر است از نوع تمام چوب، که استحکام و مقاومت بالاتری را دارا می باشد، انتخاب گردد.

درب چوبی اتاق خواب

درب چوبی اتاق خواب

درب hdf معمولاً به عنوان در چوبی اتاق خواب استفاده می شود. در بخشهای قبلی در خصوص این نوع دربها توضیحات کامل ارائه شده است.

درب سرویس بهداشتی

باتوجه به مرطوب بودن محیط های سرویس بهداشتی، استفاده از درب ضد آب نظیر درب ABS  بهترین گزینه خواهد بود. هر چند در بسیاری از ساختمانها مشاهده می گردد که به جهت کاهش هزینه درب HDF مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است استفاده از درب HDF برای حمام و توالت مستلزم رعایت نکاتی می باشد و طول عمر این نوع درب ها در صورت استفاده به عنوان درب سرویس بهداشتی کوتاه خواهد شد.

درب چوبی اتاق با کیفیت

انواع درب اتاقی

درب چوبی اتاق یا درب اتاق های نقش مهمی در طراحی و زیبایی ساختمان و سازه دارد .زمانی که تصمیم به طراحی دکوراسیون منزل خود دارید، متوجه انواع زیاد درب ورودی ساختمان و انواع درب ضد سرقت برای انتخاب خواهید شد. درب چوبی ساختمان مزایا و ویژگی های بسیاری دارد که ما را برای خرید آن ترغیب می کند. یکی از مهم ترین این عوامل تنوعی است که به دلیل جنس چوب درب اتاق ایجاد شده است.
انتخاب درب چوبی اتاق مناسب که دارای کیفیت بالا باشد و همرنگ با رنگ خانه و اتاق ها باشد، می تواند زیبایی خانه شما را دو چندان کند. درب اتاق باید محکم و توپر باشد، تا هم دارای عمر زیاد و هم محافظ خانه شما باشد. گرچه این درب های چوبی لیست قیمت بالاتری دارند . درب چوبی ارزان تر، دارای عمر و استحکام کمتری هستند . درب اتاق می تواند جنس های مختلفی داشته باشند. درب های اچ دی اف دارای استحکام و زیبایی بیشتری نسبت به درب های ام دی اف هستند.درب اتاقی ملامینه هم یکی از انواع درب داخلی ساختمان است که طرفاران خاص خود را دارد.

درجه ی امنیت درب های چوبی

درب اتاقی

مهم ترین نقش درب ها جلوگیری از ورود نا خواسته ی افراد به خانه و حفاظت از اعضای خانواده و وسایل است .برای جلوگیری از ورود سارقان به محیط خانه می بایست نکات ایمنی لازم برای ساخت درب های مستحکم را در نظر گرفت .
یکی از نقاط ضعف های درب ها شیشه ها ،لولا ها و قفل ها می باشد .قاب های درب با ضخامت چهل میلی متر یا بیش تر بدون مواد پر کننده برای جلوگیری از ورود سارقان مناسب می باشد .بنابراین با انتخاب درب چوبی محکم ایمنی خانه تضمین می شود .امنیت درب ها با ملزومات اضافی مانند لولا و قفل به مراتب بیش تر می شود .
قاب های شیشه ای یکی دیگر از نقاط ضعف درب ها می باشد و نیاز به ایمن سازی بیش تری دارد. یکی از راه های جلوگیری از شکستن درب های چوبی استفاده از شیشه های ایمنی ،لولاها و قفل های خودکار می باشد .
برای آشنایی بیشتر با درب داخلی ساختمان میتوانید مطلب مورد نظر را مطالعه بفرمایید.

درب اتاقی

برای مشاهده لیست قیمت درب های ضد سرقت اینجا کلیک کنید