اینستاگرام سنادرب

خیابان آیت الله کاشانی. ابتدای ورودی جنت آباد جنوبی. پلاک۲۸ ساختمان الماس.

علت بسته نشدن درب ضد سرقت + راه حل

علت بسته نشدن درب ضد سرقت

علت بسته نشدن درب ضد سرقت + راه حل

  • 1401/9/13
  • 3596 نفر
عوامل متعددی موجب می شود تا درب ضد سرقت به خوبی بسته نشود. در ادامه شما را با این عوامل و راه حل های برطرف نمودن این مشکل آشنا می سازیم.

درب ضد سرقت از جدیدترین درب‌ها به شمار می‌رود که نقش زیادی در افزایش امنیت مکان‌ها دارد، اما گاهی این درب‌ها هم دچار مشکل می‌شوند و نیاز به تعمیر دارند. یکی از مشکلاتی که می‌تواند در درب‌های ضد سرقت رخ دهد، بسته نشدن درب است. در این مقاله قرار است با علت بسته نشدن درب ضد سرقت و به طور کلی درب ضد سرقت و ایرادات احتمالی آن آشنا شوید.

بسته نشدن درب ضد سرقت

علت بسته نشدن درب ضد سرقت می‌تواند متفاوت باشد. برای تعمیر درب ضد سرقت می‌توان هر کدام از این علت‌ها را بررسی کرد و در صورت وجود، به حل آن پرداخت.

علت بسته نشدن درب ضد سرقت چیست؟

دلایلی مختلفی برای بسته نشدن درب ضد سرقت وجود دارد، که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

پیچ و تاب در درب ضد سرقت و عوض شدن فرم درب

در صورتی که در درب پیچ و تاب ایجاد شده باشد، ممکن است به سختی و با کمی هل دادن بسته شود. برای بررسی این مشکل، درب ضد سرقت را باز و بسته کنید و ببینید که درب از کنار کامل به چهارچوب برخورد می‌کند یا خیر. در این صورت اگر پیچ و تابی روی آن وجود داشته باشد، متوجه آن خواهید شد.

باد کردن درب ضد سرقت بر اثر رطوبت

علت به سختی بسته شدن درب می‌تواند باد کردن درب در صورت چوبی بودن آن باشد. درب‌های ضد سرقت چوبی اگر از کیفیت خوبی برخوردار نباشند و در معرض رطوبت زیاد محیط قرار بگیرند، ممکن است باد کنند و برای باز و بسته شدن دچار مشکل شوند.  در این صورت باید آن را رنگ کنید و صیقل دهید تا مقاومت آن بیشتر شود.

کوچک بودن سوراخ قفل

گاهی ممکن است سوراخ قفل درب ضد سرقت کمی کوچکتر باشد، در این صورت باید با مته سوراخ قفل را کمی بزرگ‌تر کنید تا قفل در آن جای بگیرد.

مشکل در قفل درب ضد سرقت

گاهی علت بسته نشدن درب ضد سرقت ایراد قفل آن است. در این صورت نیازی به تعویض یا تعمیر درب ضد سرقت ندارید و تنها کافی است قفل درب را تعویض یا مشکل آن را حل کنید. قفل درب ضد سرقت می توانید در مدلهای مکانیکی و دیجیتال باشد. قفل دیجیتال درب ضد سرقت از امن ترین مدل های مورد استفاده در این درب ها می باشد.

علت بسته نشدن درب ضد سرقت

خراب شدن دستگیره درب ضد سرقت

خراب شدن دستگیره درب می‌توان به علت وارد کردن فشار زیاد روی آن باشد. در این صورت اگر ظاهر دستگیره سالم باشد، فقط کافی است پیچ‌های آن را تعویض و آن‌ها را سر جای خود محکم کنید. اما در صورتی که دستگیره شکسته باشد، باید آن را عوض کنید و دستگیره‌ای دیگر جایگزین کنید.

مشکل در لولای درب ضد سرقت

گاهی علت بسته نشدن درب ضد سرقت می‌تواند مشکل در لولا و پیچ لولای درب باشد. ممکن است پیچ لولا یا یکی از اجزای آن خراب شده باشد که در این صورت باید مشکل آن حل شود.

ایراد در رگلاژ درب

یکی از علت‌های اصلی بسته نشدن درب ضد سرقت، به هم خوردن رگلاژ درب می‌باشد. این مورد به دلیل فرونشست زمین، بیشترین احتمال را دارد. بنابراین اگر متوجه این موضوع شدید، باید به تنظیم کردن رگلاژ درب بپردازید. رگلاژ درب ضد سرقت از مهم ترین اقداماتی است که در زمان نصب و یا حتی مدتی پس از نصب باید انجام شود تا درب دارای کارایی و امنیت لازم باشد.

به طور کلی علت بسته نشدن درب ضد سرقت چه می‌تواند باشد؟

علت بسته نشدن درب ضد سرقت به طور کلی می‌تواند کیفیت پایین درب، ضعیف بودن لولاها، زنگ زدگی لولاها، خراب شدن قفل درب ضد سرقت، به هم خوردن رگلاژ درب ضد سرقت و آسیب دیدن خود درب ضد سرقت یا روکش آن باشد. با بررسی و پی بردن به هر کدام از این موارد، می‌توانید به راحتی مشکل بسته نشدن درب ضد سرقت را حل نمایید.

برای افزایش طول عمر روکش درب ضد سرقت چه باید کرد؟

برای این کار بهتر است هر چند وقت یکبار دستمالی نمدار و تمیز روی درب بکشید. با این کار تا چندین سال نیاز به تعویض روکش درب ضد سرقت نخواهید داشت.

این نکته را فراموش نکنید که برای تمیز کردن روکش درب نباید از مواد شیمیایی، آب و فشار زیاد استفاده کنید.

دیگر مشکلات رایج درب ضد سرقت

علاوه بر مشکل بسته نشدن درب ضد سرقت، بعد از مدتی استفاده ممکن است با خرابی های متعددی روبرو شوید. در ادامه به بررسی مهم ترین خرابی و مشکلات درب ضد سرقت می پردازیم:

صدای جیر جیر درب ضد سرقت

ممکن است درب به صدا بیفتد و برای شما یا همسایگانتان آزار دهنده باشد. در این صورت باید میخ‌های لولاها را دربیاورید و آن‌ها با سیم ظرفشویی یا سمباده تمیز کنید. اگر میخ کج شده بود آن را عوض کنید. سپس میخ را سر جای خود قرار دهید و روغن روان کننده مناسب را روی لولاها بریزید و درب را چند بار باز و بسته کنید تا روغن کاملا به داخل لولاها نفوذ کند. با این کار به احتمال زیاد صدای جیر جیر درب ضد سرقت قطع می‌شود.

خرابی یراق آلات

یراق آلات درب ضد سرقت مانند چشمی درب، ضربه گیر و جا پستی باید کیفیت خوبی داشته باشند تا در مدت زمان کوتاهی دچار خرابی نشوند. به همین دلیل در هنگام خرید درب ضد سرقت، به کیفیت درب و براق آلات آن توجه کنید. با انواع یراق درب ضد سرقت آشنا شوید.

سخن آخر

علت بسته نشدن درب ضد سرقت و دیگر مشکلات رایج آن را بررسی کردیم. اما لازم نیست نگران باشید. در صورتی که درب ضد سرقت خریداری شده از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، احتمال رخ دادن این مشکلات بسیار کاهش می‌یابد. بنابراین بهتر است مورد نظر خود را از شرکت‌های با سابقه و معتبر که در زمینه فروش انواع درب ضد سرقت فعالیت دارند، تهیه کنید. سنا درب امن از مجموعه‌هایی است که می‌توانید در این زمینه به آن اعتماد کنید. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان سنا درب امن در ارتباط باشید.

برای مشاهده لیست قیمت درب های ضد سرقت اینجا کلیک کنید