اینستاگرام سنادرب

خیابان آیت الله کاشانی. ابتدای ورودی جنت آباد جنوبی. پلاک۲۸ ساختمان الماس.

نصب قفل دیجیتال و هوشمند بر روی درب ضد سرقت

قفل دیجیتال، digital lock یکی از امن ترین مدل های قفل درب ضد سرقت می باشد. این قفل ها در مدل های مختلف توسط شرکت های معتبر برای نصب بر روی درب ضد سرقت ساخته و طراحی شده اند. مدل های مختلف درب ضد سرقت تولید شده توسط سنا درب امن، بر حسب سفارش مشتری امکان نصب قفل دیجیتال بر روی آن ها وجود دارد. برای خرید انواع قفل هوشمند و دیجیتال و انواع درب ضد سرقت امن با ما تماس بگیرید.

انواع قفل دیجیتال

قفل ها تاثیر بسیار زیادی بر روی امنیت درب های ضد سرقت دارند. استفاده و نصب قفل دیجیتال می تواند امنیت این محصولات را به مقدار چشم گیری افزایش دهند. همچنین نصب این مدل از قفل بر روی ظاهر درب شما نیز تاثیر می گذارد. از محبوب ترین مدل های قفل هوشمند می توان به قفل کارتی و قفل اثرانگشتی اشاره نمود.

قفل هوشمند درب ضد سرقت

کاربرد قفل دیجیتال و هوشمند درب ضد سرقت


یکی از مهم ترین یراق های نصب شده بر روی انواع درب ضد سرقت، قفل می باشد و از امن ترین مدل های قفل ضد سرقت، قفل الکترونیکی و هوشمند است. قفل دیجیتال نوعی قفل الکترونیکی می باشد که بدون کلید و توسط سایر روش های دسترسی می توان آن را کنترل نمود. بدنه این محصولات بسیار مقاوم بوده و همچنین وجود سیستم های هوشمند امنیتی باعث شده تا این نوع قفل ها به یکی از امن ترین مدل های قفل موجود در جهان تبدیل شود. منبع تغذیه در قفل هوشمند ضد سرقت باتری قلمی است به طوری که جهت نصب نیاز به سیم کشی داخلی برق نمی باشد. این محصولات امنیتی را می توان بر روی انواع درب نصب نمود. این قفل ها را می توان بر روی انواع درب لابی نیز نصب نمود.

دلایل انتخاب قفل دیجیتال برای نصب روی درب ضد سرقت

قفل های هوشمند دارای امنیت بسیار بالایی هستند و همین دلایل ویژگی های منحصر به فرد فنی و امنیتی، افراد زیادی در سراسر جهان از این نوع قفل بر روب انواع درب از جمله درب ضد سرقت استفاده می کنند. از ویژگی های مهم این نوع قفل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

امنیت بالای ورودی های قفل دیجیتال

در گذشته استفاده از کلیدها باعث بروز مشکلات زیادی بوده و دردسرهای جبران ناپذیری را برای کاربران ایجاد می کرد. مشکلاتی از جمله هزینه های بالای گم شدن کلیدها، کپی شدن بسیار آسان کلیدهای گم شده یا به سرقت رفته و …به همین دلیل با گذشت زمان قفل های قدیمی با کلید جای خود را به سایر مدل های قفل با دسترسی های متفاوت دادند. در مورد تعویض قفل درب ضد سرقت هم بخوانید.

آسایش و آرامش خاطر کاربران

ویژگی های منحصر به فرد قفل دیجیتال مانند قفل خودکار، آلارم های هشدار، کنترل ورود و خروج و … خیال شما را کاملا از بابت امنیت محل زندگی و یا کار راحت می نماید. به عنوان مثال به محض بسته شدن درب، قفل دیجیتال به صورت خودکار بسته شده و نگرانی بابت اطمینان از بسته بودن درب از بین می رود.

دیگر نیازی به حمل کلید مکانیکی نیست

برای بازکردن قفل های ضد سرقت هوشمند از کلید استفاده نمی شود و این بارزترین تفاوت قفل های ضد سرقت هوشمند و قفل های ضد سرقت کلیدی است.
یکی از خصوصیات اصلی قفل‌های هوشمند قابلیت باز و بسته کردن آن‌ها بدون استفاده از کلید است. دیگر نیازی نیست همه‌ی جیب‌ها و کیف‌هایتان را به دنبال دسته کلید بگردید. تنها کافی است که وارد اپلیکیشین شوید یا قفل با استفاده از بلوتوث گوشی شما، درب را برایتان باز کند.

کنترل و ثبت رفت و آمدها

شما می‌توانید زمان رفت و آمد هرکسی به خانه خود را مشاهده کنید.برای مثال صاحب خانه‌ای را تصور کنید که برای فروش یا اجاره ملک خود به املاک محل، دسترسی به منزل را داده‌است. در این صورت با استفاده از قفل هوشمند می‌تواند دسترسی به منزل را رصد کند.

امکان صدور دسترسی به میهمانان

یکی از بزرگترین نگرانی‌های صاحب‌خانه، حضور در خانه برای آمدن تعمیرکار، مهمان، نقاشی و دیگر افراد است. شما می‌توانید دسترسی به قفل خود را برای افرادی خاص برای مدت زمان محدود آزاد کنید. برای مثال می‌توانید رمزی که به پرستار بچه می‌دهید را طوری تنظیم کنید که تنها در ساعت هشت تا ده صبح کار کند. با استفاده از اپلیکیشن گوشی می‌توانید هر لحظه که قفل در باز شد مطلع شوید.

قفل کردن منزل خود به وسیله‌ی گوشی هوشمند

فرض کنید در تخت خواب هستید و فراموش کرده‌اید که درب ضد سرقت منزل را قفل کنید.با یک حرکت ساده می‌توانید از طریق گوشی هوشمند خود درب منزل را ببندید.

قفل دیجیتال درب ضد سرقت

نصب قفل دیجیتال بر روی درب ضد سرقت

باید توجه داشت که برای نصب قفل دیجیتال، درب های ضد سرقت و چوبی باید دارای ویژگی های عمومی زیر باشد در غیر این صورت شرایط برای نصب این نوع قفل ها مشکل و با شرایط خاص امکان پذیر خواهد بود.
نصب قفل دیجیتال بر روی درب های ضدسرقت دارای اصول و قواعدی می باشد. درب ضد سرقت دارای انواع مختلف است و در بازار ایران به صورت سه دسته اصلی عرضه می شود، که شامل: درب ضد سرقت ترک، درب ضد سرقت چینی و درب ضد سرقت ایرانی است.
در میان این انواع، درب ضد سرقت ترک هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت در مقام بالاتری نسبت به سایرین قرار دارد. البته درب ضد سرقت ایرانی نیز از نظر ظاهر و کیفیت تا حد زیادی مشابه نمونه ترکیه ای آن است.
ولی قیمت آن نسبت به درب ضد سرقت ترک پایین تر است. نوع چینی ارزانترین آنها است. البته این به معنی بی کیفیت بودن درب ضد سرقت چینی نیست. نکته مهمی که باید در مورد درب های ضد سرقت ایرانی بدانید این است که این درب ها می توانند دقیقا مطابق خواسته شما ساخته شوند یعنی امکان سفارش این درب ها مطابق با نیاز شما وجود دارد.
نصب قفل دیجیتال ضد سرقت بر روی هر یک از درب های ذکر شده از قاعده خاص خود پیروی می کند. بر روی درب های ضد سرقت ترک و ایرانی می توان تمامی قفل های دیجیتال را نصب نمود ولی بر روی درب های ضد سرقت چینی بهتر است قفل بدون دستگیره نصب گردد. زیرا با نصب قفل دیجیتال با دستگیره، سیستم مرکزی قفل ضد سرقت درب از کار می افتد و کارایی خود را بر روی درب ضد سرقت از دست خواهد داد.

انواع قفل هوشمند که می توان بر روی درب ضد سرقت نصب کرد:

  1. قفل هوشمند کارتی (درب ضد سرقت کارتی)
  2. قفل هوشمند رمزدار (درب ضد سرقت رمزدار)
  3. قفل دیجیتال اثر انگشتی (درب ضد سرقت اثر انگشتی)

هر کدام از این قفل ها مزایا و ویژگی های خاص خود را دارند که باید بر اساس نیاز خود یکی از آنها(و یا ترکیبی از قفل های هوشمند) را انتخاب کنید. 

شرایط نصب قفل دیجیتال روی درب ضد سرقت

  • ضخامت درب حداقل باید ۳٫۵cm تا ۹cm باشد .
  •  بائو (فاصله لبه درب تا شروع نقش و نگار) درب باید حداقل ۱۲cm باشد.
  •  طول شفت نباید از مرکز درب خارج شود (طول دم کلیدی).
  •  نوع درب (درب راست بازشو / درب چپ بازشو) : اکثر مدل های قفل دیجیتال ضدسرقت قابلیت تعویض وضعیت راست بازشو و چپ بازشو رو دارند.
  •  این که آیا “پانل پوشش” برای پوشاندن سوراخ های نصب نیاز دارید یا نه (فقط برای کاربر نهایی).
  •  بررسی محتویات بسته قفل دیجیتال ضدسرقت برای نصب.
  •  بررسی نوع درب (چوبی – فلزی و …)

برای مشاهده لیست قیمت درب های ضد سرقت اینجا کلیک کنید