اینستاگرام سنادرب
انواع درب ضد سرقت

انواع در ضد سرقت

  • 1398/5/9
  • 3247 نفر
امروزه بیشتر مدل های درب ضد سرقت که در بازار ایران موجود می باشند از کشور هایی نظیر ترکیه و چین  وارداتی هستند اما اخیرا با واردات قطعات و متریال و  یراق آلات  ، در حوضه درب های ضد سرقت در ایران ، شرکت های ایرانی نیز موفق به ساخت این مدل درب های ضد سرقت با کیفیت بالا و قابل مشاهده ای شده اند .

انواع درب ضد سرقت


امروزه بیشتر مدل های درب ضد سرقت که در بازار ایران موجود می باشند از کشور هایی نظیر ترکیه و چین  وارداتی هستند اما اخیرا با واردات قطعات و متریال و  یراق آلات، در حوضه درب های ضد سرقت در ایران، شرکت های ایرانی نیز موفق به ساخت این مدل درب های ضد سرقت با کیفیت بالا و قابل مشاهده ای شده اند .

اگر بخواهیم راجب ساختار درب ها ی ضد سرقت صحبت کنیم باید بگوییم که درب های ضد سرقت از درونشان با لوله هایی فولادی مسلح شده اند و تفاوت های بسیار زیادی در سبک طراحی و تولید درب های ضد سرقت به نسبت به درب های آپارتمانی معمولی دارند. همچنین لازم به ذکر است که درب چوبی معمولی به دلیل ساختار شکننده بودنشان وعدم مقاومتی که در برابر ضربه حتی اگر به طور کامل از جنس فولادی باشند، هم به راحتی از ناحیه لولا می توان آن ها را باز کرد و این در حالی است که درب های ضد سرقت را به هیچ وجه نمی توان از طریق بریدن لولا هایشان باز کرد و به داخل نفوز کنند!

انواع درب ضد سرقت

تفاوت درب ضد سرقت

 در این مقاله میخواهیم به بررسی و مقایسه تفاوت هایی میان درب های ضد سرقت تولید داخل و ترک و چینی بیپردازیم  با ما همراه باشید تا این مدل درب ها را از جهات مختلف با هم مقایسه و بررسی نماییم، اولین و مهمترین تفاوت در درب های ضد سرقت نوع چهارچوب‌های آن‌ها است و چهارچوب‌های درب‌های ضد سرقت مدل چینی تخت است و اختلاف سطحی بسیار کمی بین سطح بیرون چارچوب و لنگه درب ضد سرقت دارد، این در صورتی است که این اختلاف سطح در بین درب‌های ضد سرقت ترک و درب های تولید داخل خیلی بیشتر است.

تفاوت بعدیی که میخواهیم درباره آن به بحث بپردازیم این است که تفاوت عمده در لولاهای درب‌های ضد سرقت چین و ترکیه و داخلی است و لولای درب‌های ضد سرقت چینی مخفی است اما در درب های ضد سرقت ترک و داخلی لولا از سمت داخل قابل مشاهده هستند . قابل به ذکر است که لولا ها در مدل درب ضد سرقت چینی و ترک  و داخلی با همدیگر بسیار متفاوت می باشند .

تفاوت درب های ضد سرقت در رویه

مهمترین تفاوت در درب های ضد سرقت، تفاوت در رویه ی درب‌ ضد سرقت داخلی و ترکیه ای و چینی است، رویه  درب‌های ضد سرقت تولید چین از نوع فلز با رنگ کوره‌ ای طرح چوبب می باشند  یا اچ دی اف رنگ شده هستند، در بعضی موارد درب ضدسرقت تولید چین فلزی با روکش پی وی سی  نیز تولید می شوند! اما در رویه درب‌های ضد سرقت ترک ای به دو دسته تقسیم میشوند. ام دی اف روکش طبیعی چوب  و یا ام دی اف  روکش  PVC هستند.  نکته ای که نیاز هست بدانید این است که بیشتر مدل درب‌های ضد سرقت چینی که در بازار ایران موجود هستند، فلز با رنگ کوره‌ای طرح چوبی می‌باشد.

 

کیفیت درب ضد سرقت 

در ادامه میخواهیم کیفیت درب های ضد سرقت را مورد بحث قرار دهیم. اولین تفاوت در درب ضد سرقت که در ذهن مشتری شکل میگیرد کیفیت بسیار پایین درب های ضد سرقت چینی به نسبت درب های ضد سرقت ترکیه و تولید داخلی است که در این موضوع با توجه به پایین بودن کیفیت اجناس چینی که موجود در بازار ایران است، می توان به خریدار درب ضد سرقت حق داد که چنین تصوری را داشته باشد.

128

 

کیفیت درب های ضد سرقت چینی

در ارتباط با کیفیت درب های ضد سرقت چینی باید گفت همان طور که می دانیم ، محصولات چینی در درجه بندی کیفیت متفاوت بوده و هر محصول چینی دارای چندین نوع درجه  بندی از لحاظ کیفیتی هستند. در خصوص درب های ضد سرقت نیز این چنین است و در مواردی بسیار خاص درب های ضد سرقت چینی از کیفیت بالاتری نسبت به درب های ترک برخوردار هستند اما در مواردی این قضیه برعکس می باشد و به همین دلیل باید با توجه به محل نصب درب ضد سرقت نوع و مدل و کیفیت آن را انتخاب کنیم.

پس قطعا نمی‌توان گفت که کیفیت درب های‌ ضد سرقت چینی از کیفیت درب‌ ضد سرقت ترکیه پایین‌تر است همچنین می توان گفت مه درب‌های ضد سرقت چینی که با روکش مدل HDF عرضه می شوند معمولا از کیفیت خوبی برخوردار است و از نظر قیمت نسبت به برخی از درب‌ ضد سرقت ساخت کشور ترکیه که در بازار ایران است، گران‌تر نیز می باشند.

 قیمت درب ضد سرقت

به طور کلی می توان گفت که به عنوان پایین ترین قیمت مختص به درب‌های ضد سرقت چینی که موجود در بازار است را ارزان ‌ترین نوع درب و  درب‌ های ضد سرقت با کیفیت ایرانی را در رنج متوسط و درب‌های ضد سرقت ترک را گران ‌ترین نوع و مدل درب‌های ضد سرقت موجود در بازار ایران شناخت .

در مجموع درب های ضد سرقت دارای نوع و انواع مختلفی است که در بازار ایران به سه دسته اصلی کلی تقسیم بندی و عرضه می شود که شامل درب های ضد سرقت ترک ای و درب ضد سرقت چین و درب ضد سرقت ایرانی می باشد و در میان این  درب ضد سرقت ترک هم از لحاظ کیفیت بالا و هم از لحاظ قیمتی در رتبه بندی بالاتری نسبت به دیگر درب ها قرار دارد. البته نا گفته نماند که درب ضد سرقت ایرانی نیز از نظر ظاهر و کیفیت ساخت تا حد زیادی مشابه نمونه کار های درب ضد سرقت ترکیه ای آن است اما قیمت آن نسبت به درب ضد سرقت ترک بسیار پایین تر است و قابل رقابت تر است ، مدل درب های چینی ضد سرقت ارزان ترین مدل بین آنها است. البته باید گفت که این به معنی بی کیفیت بودن درب ضد سرقت چینی نمی باشد و نکته مهمی که باید در مورد درب های ضد سرقت ایرانی بدانید این است که این مدل درب ها می توانند دقیقا مطابق سلیقه و خواسته شما ساخته شوند یعنی به این منظور که امکان سفارش این درب ها دقیقا مطابق با نیاز شما است .
 

برای مشاهده لیست قیمت درب های ضد سرقت اینجا کلیک کنید